Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Uciekanie przed długami za granicę


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 chcewypoczac

chcewypoczac

  Aktywny użytkownik

 • 14 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 17 luty 2014 - 21:50

Czy można sobie ot tak uciec od kredytów, zadłużeń? Na przykład za granicę? Przecież długi po jakimś czasie się przedawniają, prawda? Czy może sprawiedliwość dłużników sięgnie również za granicami naszego kraju? Czy państwa, chociażby Unii Europejskiej, współpracują pod tym względem? #2 SzymonSzymon

SzymonSzymon

  Nowy użytkownik

 • 6 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:09

Witaj, ile wynoszą Twoje zobowiązania w PL? być może będę mógł pomóc. Pozdrawiam#3 Damian Hyjek

Damian Hyjek

  Ekspert

 • 252 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 17 wrzesień 2014 - 09:31

Wolny człowiek w wolnym kraju. Możesz emigrować nawet do Australii ale to praktycznie nic nie zmienia w kontekście Twojego długu.

 

Na chwilę obecną ściganie dłużników poza terytorium RP jest mało opłacalnym działaniem. Jednak być może już niedługo coś się ruszy w zakresie przepisów UE.

 

Popularne „przedawnienie długów” to tak naprawdę przedawnienie roszczenia wierzyciela tj. możliwość uchylenia się przez dłużnika przed spełnieniem świadczenia.

 

Np. pożyczasz 500 zł, wierzyciel wyznaczył Ci termin zwrotu pożyczki, termin nadszedł a Ty pożyczki nie zwróciłeś. Zaczyna biec termin przedawnienia i jest to zwykle okres 3 lat. Jeśli jest „cisza” ze strony wierzyciela to po tym okresie w sądzie możesz podnieś zarzut przedawnienia. Wtedy nie będzie miał możliwości odzyskania pieniędzy „siłą – tj. przy pomocy działań komornika”.

 

Jednak zwykle wygląda to w ten sposób, że sprawy są wnoszone w terminie a sąd wydaje prawomocny wyrok. Jeśli obowiązek spłaty Twojej pożyczki będzie stwierdzony takim wyrokiem to okres przedawnienia wynosi już 10 lat. Musisz również wziąć pod uwagę to, że okres przedawnienia mogą przerwać różne zdarzenia, wtedy przedawnieni biegnie na nowo- od początku. Takie zdarzenia to np. Twoje przyznanie się do długu, ponowne wniesienie sprawy do komornika itd.

 

Dlatego też nawet przebywając za granicą dług może nadal „wisieć” nad Tobą w kraju. Taka niekończąca się opowieść.   #4 n_kowalski

n_kowalski

  Nowy użytkownik

 • 4 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 13 maj 2021 - 13:57

Nie sądzę, że to jest rozsądną opcją.. jednak lepszym rozwiązaniem będzie spłata długów. Osobiście spłacam z krukiem, na szczęście z nimi łatwo się dogadaliśmy o spoko raty. Doceniam ludzkie podejście w takiej sytuacji#5 plagit

plagit

  Nowy użytkownik

 • 5 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 23 czerwiec 2021 - 20:18

nie można uciec uwierz mi na słowo Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście