Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Praca w banku

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 maciek4490

maciek4490

Nowy użytkownik

• 8 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 23 marzec 2014 - 01:26

Cześć. Wprawdzie moje pytanie nie dotyczy własnej firmy, ale również związane jest z karierą zawodową, dlatego też podpinam się tutaj. Mianowicie chodzi mi o to, że chciałbym dostać się do pracy w banku. Jak najlepiej to zrobić? Czy lepiej byłoby próbować dostać się tam najpierw na staż (czy jest to trudne)? Czy trzeba mieć ukończony konkretny kierunek studiów, żeby móc pracować w banku?

#2 MagdalenaTom

MagdalenaTom

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 25 marzec 2014 - 11:46

Na pewno niezbędnę jest kierunkowe wykształcenie. Najlepiej na samym początku postarać się o staż, dzięki niemu będzie nam o wiele łatwiej utrzymać się na stanowisku w banku, a przede wszystkim poznamy jego pracę "od środka".

#3 węgielek

węgielek

Aktywny użytkownik

• 17 postów

Normalna

Napisany 05 wrzesień 2014 - 12:33

To zależy, na jakim stanowisku chciałbyś pracować. Na pewno "Finanse i bankowość" to dobry kierunek, żeby pracować w banku, ale wydaje mi się, że również jakieś kierunki ekonomiczne mogą być dobre. Zawsze w banku możesz też być informatykiem czy HRowcem ;)

#4 Redżio

Redżio

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 28 październik 2014 - 16:34

Wydaje mi się, że akurat taki zawód jak bankowiec wymaga odpowiedniego wykształcenia, więc studia są istotne, aczkolwiek znam kilka osób, które w banku pracują, ale nie są stricte po kierunkach finanse i rachunkowość. To napewno pomaga, ale nie jest warunkiem koniecznym. No i oczywiście istotne są staże i jak największa ilość odbytych praktych :)

#5 Maciej.J

Maciej.J

Doświadczony użytkownik

• 84 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Reputacja: 4
Normalna

Napisany 31 grudzień 2014 - 12:38

Praca w banku w przysłowiowym "okienku" nie wymaga wykształcenia wyższego. Przez odpowiednie szkolenia spokojnie jesteśmy w stanie nauczyć się wszystkich potrzebnych rzeczy i zagadnień.

W mojej firmie pracuje osoba z banku oraz kilka, które pracowały w bankach czy SKOK'ach.

Praca na "okienku" wiążę się z wymogami terminowymi i punktowymi. Początkowo wyda się to normalne ale po pewnym czasie dla wyrobienia wymogów będziemy musieli "wciskać" znajomym i rodzinie konto w naszym banku. Nie w każdym banku warto mieć konto i nie w każdym warto oszczędzać.

Osobiście wole moją pracę niż monotematyczne siedzenie w tylko jednej firmie. Lepiej być niezależną jednostką. Nikt nie narzuca nam wymogów punktowych. Ja mam pewność że nikomu nie musze niczego wciskać.

Pozdrawiam

• novacash.eu lubi to
Partners Financial Services Polska S.A.
Al. W. Korfantego 2
40-004 Katowice
tel. kom.: +48 698 341 437
e-mail: maciej.jedralski@partnerspl.pl
www.partnerspl.pl<http://www.partnerspl.pl/>

Partners Financial Services Polska Spółka Akcyjna, z siedzibą w Katowicach, pod
adresem: Al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego  pod numerem KRS: 408513, NIP: 7010331340,
kapitał akcyjny 6.290.000,00 złotych (opłacony w całości).

#6 Krzysiu Wianek

Krzysiu Wianek
  • LokalizacjaWarszawa

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 09 październik 2015 - 20:35

duże jest zapotrzebowanie teraz na pracowników banku??

Żyjemy do końca pięknych chwil ;)

#7 1dorota

1dorota

Nowy użytkownik

• 3 postów

Normalna

Napisany 23 luty 2017 - 17:50

moj mąż pracuje w banku i dostał się tam dosłownie z ulicy. Przesłał swoje CV na ofertę banku i dostał pracę. Skończył zarządzanie i nigdy przedtem nie był na żadnym stażu ani praktykach w banku. Przez kilka lat zarządzał w rodzinnej firmie

#8 Aldix3

Aldix3

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 23 lipiec 2019 - 08:20

Wykształcenie to podstawa. Choć w większych miastach takich jak Kraków, Katowice, Poznań etc. jest deficyt pracowników, więc do pracy w banku biorą czasem osoby, które studiowały coś zupełnie innego. Jeśli dostaniesz się tam najpierw na staż, to wiadomo, większe szanse, że przyjmą cię również do pracy.