Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Numer karty kredytowej/debetowej, kod CVV2/CVC2, data ważności - sprawdź czym są

nr cvv cvv karty co to kod cvv numer cvv co to cvv gdzie jest cvv kod cvc2 cvv karty płatniczej numer karty kredytowej nr karty kredytowej

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 mentalny

mentalny
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 13
Dobra

Napisany 07 lipiec 2013 - 09:23

Chcąc zrobić zakupy w internecie, często pytani jesteśmy o formę płatności. Z reguły mamy do wyboru szybki przelew bankowy i zapłatę za pomocą karty kredytowej/debetowej. Pierwszy sposób może nie sprawiać problemów, ponieważ wymaga jedynie logowania do banku i ewentualnego zatwierdzenia przelewu tokenem, czy kodem SMS. Natomiast drugi sposób, może co prawca okazać się bardziej problematyczny, ponieważ w formularzu, jesteśmy proszeni o podanie takich danych, jak: Numer karty, nazwisko posiadacza, data ważności karty oraz kod CVV2, CVC2.

 

Czym są te dane, jak je odróżnić, jak je odnaleźć?

 

Numer karty kredytowej/debetowej to ciąg 16 znaków, wytłoczonych na frontalnej stronie karty. Składa się z 4 bloków po 4 cyfry.

Imię i nazwisko posiadacza to informacja potrzebna do potwierdzenia tożsamości właściciela karty. Znajduje się ona na dole frontalnej częśc.

Data ważności to również informacja, zamieszczona na przedniej części karty i wskazuje ona datę jej wygaśnięcia. Składa się z 2 bloków oddzielonych znakiem " / ". Pierwszy określa miesiąc, a drugi rok. Przykładowo data 10/08 wskazuje, że karta wygasa w październiku 2008r.

 

karta.jpg

 

Kod CVV2 (w przypadku kart VISA), bądź CVC2 (w przypadku kart MasterCard) to 3-znakowe kody weryfikacyjne, znajdujące się na odwrocie karty. Kody CVV2/CVC2 są dodatkowymi środkami bezpieczeństwa, chroniącymi przed nieuprawnionym użyciem karty płatniczej. Z reguły umiejscowione są na pasku podpisu, bądź w jego okolicach. Kod CVV2/CVC2 może poprzedzić seria liczb - jeżeli kod ten nie jest wyodrębniony w jednym miejscu, to należy pamiętać, że tworzą go 3 ostatnie cyfry ze wspomnianej sekwencji.

 

cv_card.gif

 

 

Warto dodać, że nie powinno się nikomu udzielać poufnych informacji takich, jak: numery karty, nazwisko posiadacza, data ważności, czy kod cvv2/cvc2. Mając te informacje, bez problemu można dokonywć transakcji, nawet jeżeli nie jest się właścicielem karty.Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście