Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Wyjście z trudnej sytuacji


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 sandecja95

sandecja95

  Nowy użytkownik

 • 7 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:13

Czy jest jakiś sprawdzony sposób jak można wyjść z pętli kredytowej? Czy jest to w ogóle możliwe, żeby wyjść z długów, jeśli mamy ich wiele? Czy jedynym sposobem jest zaciąganie kolejnych pożyczek na spłatę innych zadłużeń? Macie jakieś sposoby? Może komuś z was udało się kiedyś wyjść z trudnej sytuacji pieniężnej? Fajnie by było, gdyby ktoś się podzielił swoim doświadczeniem.#2 Damian Hyjek

Damian Hyjek

  Ekspert

 • 252 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 23 kwiecień 2014 - 08:42

Nie ma jednego sprawdzonego sposobu aby wyjść z pętli zadłużenia. Jednak jest to możliwe i wielu osobom już się to udało. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji w jakiej znalazł się dłużnik.

 

Kwestią zasadniczą jest zorientowanie się we własnej sytuacji finansowej, tj. jakie posiadamy zobowiązania, kim są wierzyciele, ile pozostało nam do spłaty, jakie mamy miesięczne raty i ile z naszych dochodów możemy przeznaczyć na ich spłatę.

 

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć jest- zgromadzenie umów, które dotyczą naszych zobowiązań. Dobrze jest wziąć najzwyklejszą kartkę papieru i rozrysować w tabelce nasze zobowiązania. Dzięki temu zyskamy pełny obraz naszego zadłużenia.

 

Następnie musimy sporządzić plan negocjacji z wierzycielami (spłata jednego kredytu drugim niczego nie załatwia a tylko wpędza nas w większe koszty i problemy).

 

Z wierzycielami najlepiej kontaktować się w formie pisemnej a listy wysyłamy z potwierdzeniem nadania aby zawsze mieć dowód wysłanych pism.

 

Możemy wnioskować o: obniżenie wysokości rat, zawieszenie spłacanych rat ( na okres od 1 do czasem nawet 6 miesięcy).

 

Jeżeli mamy kilka zobowiązań zawsze warto przemyśleć możliwość ich konsolidacji. Jedno zobowiązanie to przecież zawsze mniejsze koszty.

 

Jeśli mamy już poważne problemy w płatnościach (np. nie zapłaciliśmy kilku rat) możemy wnosić o zwrot zapłaconego ubezpieczenia, które pokryje powstałe zadłużenia.

 

Możliwości jest wiele ale przede wszystkim należy próbować i nie zrażać się pierwszymi napotkanymi trudnościami w negocjacjach z wierzycielami.#3 lilybae

lilybae

  Nowy użytkownik

 • 5 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 30 wrzesień 2020 - 12:42

moim jedynym sposobem na wyjście z pętli zadłużenia to był rozsądny windykator, czyli kruk, z którym dało się dogadać o spoko raty i plan spłatyPodobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście