Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak unikać firmy windykacyjnej?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 arturr

arturr

Nowy użytkownik

• 2 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:28

Jestem ciekawy ile trwa proces windykacyjny? Mam troche rat do spłacenia w banku, windykacja próbuje mnie w końcu dorwać, a że tak powiem - na razie nie mogę sobie pozwolić na spłacanie jakichkolwiek rat. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, nie mam umowy o pracę, tylko pracuje na czarno. Nie mam auta. Jedynie to posiadam rachunek bankowy na którym trzymam czasami kase. Czy mogą mi zająć konto bankowe? Jak to z tym wygląda?

#2 Stawar

Stawar

Zasłużony użytkownik

• 155 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 08 lipiec 2013 - 18:42

Jeśli nie będziesz płacił rat, to bank w końcu wypowie ci umowę kredytową i jeśli nie oddasz w wyznaczonym terminie całej gotówki, zwróci się do komornika o wyegzekwowanie od ciebie pieniędzy. Pierwszą rzeczą jaką komornik zrobi, to roześle do banków zapytanie, czy nie masz w którymś z nich rachunku i gdy go odnajdzie, zleci bankowi, aby nie wypłacać gotówki dla ciebie, tylko na rachunek komornika. I tak będzie trwało to do momentu, gdy całe twoje zadłużenie będzie spłacone. Oczywiście nie całość gotówki będzie szło na spłatę długu, gdyż część będzie przelewał na swoje konto. Komornik będzie też próbował odzyskać od ciebie pieniądze w inny sposób. Jeżeli masz jakieś ruchomości, które przedstawiają jakąś wartość (telewizor, mikrofalówka, lodówka), to też może to zabrać i sprzedać a pieniądze przeznaczyć na spłatę długu (po odtrąceniu swojej części). Raczej więc nie opłaca się unikać spłaty długu, gdyż koszta znacznie wzrosną a pieniądze i tak będziesz musiał spłacić. 

https://www.soskredyt.pl/blog/5/entry-16-tanie-kredyty/
https://www.soskredyt.pl/blog/5/entry-16-tanie-kredyty/
https://www.soskredyt.pl/blog/5-stawar-blog/
Ostatnia aktualizacja paź 14 2015 14:24

#3 pavic

pavic

Normalna

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:13

Pytanie trochę dziwne, aby unikać trzeba po prostu spłacać wszystkie zobowiązania regularnie i będzie po problemie :)

1,2,3,4,5 - czas na kredyt :)

[url="http://www.e-kaszuby.pl/"]Dodany obrazek[/url]

#4 blogesss

blogesss

Aktywny użytkownik

• 15 postów

Normalna

Napisany 21 wrzesień 2013 - 10:08

Jak masz rachunek bankowy to komornik ci wejdzie na konto, dlatego że masz wpływy czyli przychody

#5 Windykator

Windykator

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • LokalizacjaPolska

Normalna

Napisany 11 listopad 2014 - 18:19

Windykaci się nie przerywa, jeżeli dłużnik nie spłaca długu, występuje się do sądu. Są na to odpowiednie przepisty dotyczące przedawnień roszczenia o zapłatę. Nie da się uniknąć spłaty zobowiązań. Odwlekanie w czasie ma negatywne skutki. Rosną koszty, sądowe, komornicze, zastępstwa procesowego i co ważne odsetki umowne lub ustawowe. Czynności komornicze idą w ciężar długu, podobnie jak można obciążyć dłużnika kosztami windykacji na podstawie faktury za świadczone usługi windykacyjne.

Standardem na polskim rynku windykacyjnym jest pobieranie wynagrodzenia na zasadzie succes fee, a zatem wyłącznie od kwot odzyskanych. Wciąż jednak niewielu przedsiębiorców o tym nie wie. Przekonanie o wysokich kosztach tych usług powoduje, że firmy często poprzestają na podejmowanych samodzielne próbach polubownej windykacji a te często nie przynoszą spodziewanego skutku. Jeżeli dłużnik ignoruje Twoje telefony i maile z przypomnieniem o płatności, zwodzi Cię w nieskończoność, a Ty w zmagasz się ze skutkami zatorów płatniczych powinieneś wiedzieć, że zlecając profesjonalną windykację możesz odzyskać od dłużnika również jej koszty.

Na mocy ustawy o terminach płatności wierzyciel już od blisko roku, niezależnie od zakresu podjętych działań i kwoty roszczenia, może domagać się równowartości 40 EUR jako zryczałtowanych kosztów windykacji. Może też przerzucić na dłużnika koszty dochodzenia roszczenia przekraczających tę kwotę, w tym np. prowizji firmy windykacyjnej. Oznacza to, że poza samym długiem firma windykacyjna może odzyskać dla nas całkowite koszty windykacji.

Trzeba jednak pamiętać, że koszty te muszą zostać faktycznie poniesione. Nie można się ich domagać z góry, a dopiero po okazaniu dowodu opłacenia. Profesjonalne firmy windykacyjne wprowadziły do swojej oferty odzyskiwanie własnej prowizji od dłużnika. Dla wierzycieli z takie układu wynika komfort powierzenia windykacji profesjonalnej firmie. Prawdopodobieństwo skutecznej windykacji wzrasta niepomiernie, a ponadto nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wystarczy, że zwrócimy firmie windykacyjnej fakturę, która nam wystawiła za zrealizowaną usługę, a ta w naszym imieniu zwróci się do dłużnika o zwrot kosztów windykacji. Jeżeli więc przed zleceniem windykacji powstrzymywała Cię przekonanie o wysokiej cenie tych usług teraz ten argument stracił zasadność. W kontekście tych udogodnień warto zweryfikować swoje nastawienie do postępowania z nieterminowo regulowanymi należnościami.

Pozdrawiam

Właściciel

Consulting Sati  Windykacja Terenowa

tel. 607620320

#6 solihull

solihull

Nowy użytkownik

• 1 postów

Normalna

Napisany 13 listopad 2014 - 10:17

Kolego Windykatorze,

Jeśli już chcesz reklamować się szeroko, to doradzaj proszę z sensem, nie wprowadzając w błąd. Kwota zryczałtowanych kosztów windykacji jak również obowiązek zwrotu rzeczywiście poniesionych kosztów windykacji nie dotyczy zupełnie przypadku, o którym napisałeś. Pytający wskazuje wyraźnie, że ma zaległe raty w banku. A jeśli kiedykolwiek zajrzysz do ustawy na którą się powołałeś, to przeczytasz, że ta ustawa nie dotyczy konsumentów, a w szczególności nie dotyczy umów, na podstawie których wykonuje się czynności bankowe. 

Banki windykują same, bądź zlecają to firmom windykacyjnym. Na tym etapie działań polubownych można się jeszcze w miarę bezkosztowo dogadać. W momencie, kiedy nie będzie kontaktu z dłużnikem bank albo wystawi BTE (bankowy tytuł egzekucyjny) albo przeznaczy wierzytelność do sprzedaży. Wcześniej czy później sprawa zapewne dotrze do komornika, generując dodatkowe koszty. Jeśli nie masz zamiaru wyjechać na zawsze do Australii, to zapewne bardziej się będzie opłacało dogadać - mniejsze raty teraz, stopniowo później większe itp. Chowanie głowy w piasek niestety nie spowoduje, że problem zniknie. Można go odłożyć w czasie, ale niestety nie zmniejszy się w ten sposób wysokości długu.

#7 kasiawrobelek.87

kasiawrobelek.87

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 15 październik 2020 - 13:30

Lepiej nie unikać, tylko spróbować się dogadać. Jak miałam rozmowę z Hoistem to nie cisnęli mnie i o wszystkim udało się dogadać na spokojnie 

#8 lukasz111

lukasz111

Nowy użytkownik

• 5 postów

Normalna

Napisany 15 październik 2020 - 19:16

Lepiej nie unikać, tylko spróbować się dogadać. Jak miałam rozmowę z Hoistem to nie cisnęli mnie i o wszystkim udało się dogadać na spokojnie 

zgadzam się z tobą, moja znajoma była windykowana przez firmę hoist, mówiła po ludzku traktują dłużników