Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 mentalny

mentalny
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 13
Dobra

Napisany 08 lipiec 2013 - 22:50


Bardzo dużo młodych ludzi, chciałoby kupić swoje własne mieszkanie. Mówimy tu szczególnie o młodych małżeństwach, które chciałyby rozpocząć samodzielne życie. Jednak ceny mieszkań nie należą do najniższych, a niewiele osób ma zaoszczędzoną wystarczającą ilość gotówki. Dlatego nie pozostaje im nic innego, jak tylko udanie się do banku i złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, który zostanie przeznaczony na zakup mieszkania.

 

Takim młodym osobom, które chcą kupić mieszkanie, może pomóc państwo, finansując częściowo zakup takiej nieruchomości. A wszystko dzięki specjalnemu programowi „Mieszkanie dla młodych”, który ma ruszyć od początku 2014 roku. Zgodnie z jego założeniem, Skarb Państwa dopłaci kupującym 10% wartości mieszkania. Jeżeli wnioskodawca ma co najmniej jedno dziecko, wartość dopłaty wzrośnie do 15%, a jeśli w ciągu 5 lat od zakupu, kupującym urodzi się jeszcze jedno dziecko, wysokość dopłaty wzrośnie o kolejne 5%.

 

Programem zostaną objęte tylko nowe mieszkania, wybudowane zarówno przez developera, jak i przez spółdzielnie mieszkaniowe. Dopłata będzie naliczana do 50 m2, jednak powierzchnia kupowanej nieruchomości, nie może przekroczyć 75m2. Aby uzyskać dopłatę, nie można mieć więcej niż 35 lat. Stan cywilny nie jest ważny, jest to program zarówno dla par jak i dla singli. W przypadku małżeństw, bierze się pod uwagę wiek młodszej osoby.

 

Z programu mogą skorzystać te osoby, które kupują mieszkanie za gotówkę, oraz zaciągają bankowy kredyt, na kupno mieszkania. Kredyty będą udzielane przez te banki, które podpiszą stosowną umowę, z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Trzeba będzie spełnić standardowe warunki, jakie stawia przed kredytobiorcami poszczególny bank.

 

Można się spodziewać, że program spotka się z dużą aprobatą społeczeństwa i sporo osób, będzie chciało z niego skorzystać. Musimy tylko poczekać, aż wejdzie w życie.#2 Fertil

Fertil

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 07 listopad 2013 - 17:43

Już widzę tę aprobatę jak równolegle wejdzie próg wkładu własnego i nikt nie będzie w stanie spełnić warunków. Powodzenia. Jedynym sensownym i realnym rozwiązaniem jest do końca roku załapać się na jakiś program deweloperski, "Wsparcie na starcie" czy coś takiego, dopóki nie ma tych wszystkich i jeszcze paru innych obostrzeń.#3 adammer

adammer

  Aktywny użytkownik

 • 11 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 09 grudzień 2013 - 12:08

Ja osobiście uważam, że program MdM może okazać się trafiony. Szczególnie, że także i banki przygotowują specjalną ofertę na kredyt z dopłatą, o czym można przeczytać na http://mieszkaniedlamlodych.com/. Program może być więc bardzo korzystny.#4 jkl123

jkl123

  Nowy użytkownik

 • 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 04 styczeń 2014 - 22:24

Witam serdecznie,

 

Chcę skorzystać z programu MdM - jeszcze w 2013 r. znalazłem odopwiednie dla siebie i żony mieszkanie w Warszawie.

Cena za metr 5860 zł,  50 metrów kwadratowych. Dewelopor zobowiązuje kupującego do nabycia także garażu - cena 30 000 zł.

 

Dostałem teraz informację od dewelopera, że niestety wg jego informacji nie będę mogl skorzystać z programu MdM, ponieważ bank podzieli wartość garażu przez powierzchnię i doliczy do ceny za metr co drastycznie zwiększy wartość mieszkania za metr kwadratowy - powyżej dopuszczalnych limitów.

Czy to prawda? Przecież wiele developerów stosuje właśnie takie sztuczki, że sprzedaje mieszkanie w cenie MdM, ale każą dokupić garaż np za 60 tys zł.

Czy deweloper mówi mi prawdę, czy też ściemnia i chce mnie znięchęcić do kupna mieskzania (np.: znalazł sie ktoś za cenę sprzed MdM)?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

jkl123#5 Stawar

Stawar

  Zasłużony użytkownik

 • 155 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 05 styczeń 2014 - 09:51

Według mojej wiedzy, garaż nie jest wliczany do metrażu przy wyliczaniu dopłat. A sztuczka o której mówisz jest coraz bardziej popularna. Zresztą na jakimś forum widziałem poradę, żeby wziąć dwa kredyty - jeden na mieszkanie z dopłatą, a drugi kredyt na garaż:)


https://www.soskredyt.pl/blog/5/entry-16-tanie-kredyty/
https://www.soskredyt.pl/blog/5/entry-16-tanie-kredyty/
https://www.soskredyt.pl/blog/5-stawar-blog/
Ostatnia aktualizacja paź 14 2015 14:24


#6 Janusz.Moszczynski

Janusz.Moszczynski
 • LokalizacjaWarszawa

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 18 styczeń 2014 - 01:44

Witam
Jestem doradcą finansowym z firmy Prive Finance.

Nasza firma opłaca specjalistów którzy znają i negocjują oferty z 30 banków.
Posiadamy prywatnych inwestorów, dzięki temu możemy pomóc wielu osobą które w banku nie dostały by kredytu.

Klient zgłaszający się do nas dostaje wyselekcjonowane oferty dopasowane do jego potrzeb i możliwość.
Firma zajmuję się całą papierkową robotą.
mamy możliwość udzielenia kredytu z dnia na dzień.

Oferta firmy:
-Kredyty hipoteczny
-Pożyczka hipoteczna
-Kredyty gotówkowe
-Lizingi
-Fundusze dla firm nawet do miliona zł

Pomagamy w:
Refinansowaniu kredytu
Konsolidacji kredytu
Każdemu udzielimy pomocy.

Aktualna oferta:

Kredyt do 300tyś
na 120miesięcy
Klient nie musi okazywać dokumentów o dochodach
Tylko oświadcza swoje zarobki

Jeśli potrzebujesz pomocy.
Jeśli chciał byś by porównano 100 ofert banków i inwestorów i wybrano tą jedną dopasowaną do ciebie.

U nas każdy klient jest najważniejszy, próbujemy i rozwiązujemy problemy ludzi.
To trafiłeś w dobre miejsce

Janusz Moszczyński
Tel.601754296

 

janusz.moszczynski@o2.pl#7 moneymaker

moneymaker

  Zasłużony użytkownik

 • 143 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:01

Program w założeniach ogólnych wydaje się być jak najbardziej trafiony, zwłaszcza że przy spadającej obecnie cenie mieszkań Skarb Państwa nie będzie musiał dopłacać fortuny :) Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami programu, możemy więc odzyskać 20 % wszystkich wyłożonych na zakup mieszkania pieniędzy, co rzeczywiście sumą małą nie jest, jako że przy zakupie na przykład mieszkania za 100 000 złotych, dwadzieścia tysięcy otrzymalibyśmy od państwa. Interesująca oferta :)#8 ania87

ania87

  Nowy użytkownik

 • 3 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 19 luty 2014 - 14:41

A moim zdaniem rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" pomimo ograniczeń związanych z wielkością mieszkania oraz z ceną za metr kwadratowy z pewnością znajdzie wielu zwolenników, którzy skorzystają z tego dofinansowania :)#9 Bankieria.pl

Bankieria.pl

  Zasłużony użytkownik

 • 176 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 16 marzec 2014 - 21:20

A moim zdaniem rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" pomimo ograniczeń związanych z wielkością mieszkania oraz z ceną za metr kwadratowy z pewnością znajdzie wielu zwolenników, którzy skorzystają z tego dofinansowania :)

Dokładnie, zwłaszcza że za pierwszy kwartał, gdy Mieszkanie dla Młodych zaczęło już obowiązywać, do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło ponad 2 500 wniosków. Niestety jest kilka kwestii, na które trzeba uważać przy wyborze banku, developera itp. Przykładowo bank w ramach MdM może policzyć sobie dużo wyższą marżę przy kredycie, w porównaniu z tożsamym kredytem niebiorącym udział w MdM.

Zapraszamy po więcej informacji i porad praktycznych na temat mieszkania dla młodych na stronę

Pozdrawiam

M.J.

Bankieria.pl#10 sheldon

sheldon

  Aktywny użytkownik

 • 12 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 15 maj 2014 - 11:20

Też mi si wydaje że sporo osób skorzysta z tej opcji MDM bo przecież nie wiadomo co będzie w przyszłości a znając życie może być gorzej:) Przy takiej inwestycji to trzeba poświecić jej sporo uwagi, dlatego chyba najlepiej skorzystać właśnie z pomocy doradcy finansowego. Idea Expert w ofercie też ma kredyty MDM, działają już kilka lat na rynku więc chyba można im zaufać.#11 pomocwkredycie

pomocwkredycie

  Ekspert

 • 856 postów
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 15 maj 2014 - 16:10

Też mi si wydaje że sporo osób skorzysta z tej opcji MDM bo przecież nie wiadomo co będzie w przyszłości a znając życie może być gorzej:) Przy takiej inwestycji to trzeba poświecić jej sporo uwagi, dlatego chyba najlepiej skorzystać właśnie z pomocy doradcy finansowego. Idea Expert w ofercie też ma kredyty MDM, działają już kilka lat na rynku więc chyba można im zaufać.

Niema to jak auto reklama, a co będzie jak się klient poparzy na tej firmie?.

Polecam z korzystać tu z forum. Pomożemy doradzimy a nawet podamy ofertę.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu#12 Wojtek

Wojtek

  Nowy użytkownik

 • 4 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 22 maj 2014 - 06:28

Tia, jakoś większe zaufanie mają firmy z certyfikatami i renomą na rynku niż indywidualni oferenci z for internetowych :D

#13 pomocwkredycie

pomocwkredycie

  Ekspert

 • 856 postów
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 22 maj 2014 - 06:35

Tia, jakoś większe zaufanie mają firmy z certyfikatami i renomą na rynku niż indywidualni oferenci z for internetowych :D

Jak najbardziej się z tym zgodzę że tak jest, reklama to teraz największy autorytet, przecież telewizja nie kłamie heh.

A poważnie każda firma ma swoje plusy i minusy, bo wszystko zależy na jakiego doradcę trafimy w banku czy też firmie. Bo jeden pomoże przy kredycie a drugi tak namiesza że później klient nie dostanie kredytu przez co najmniej 3 miesiące albo zapytania które zostały na robione popsują ofertę klientowi. Dzisiaj co raz to większe poparcie mają fora kredytowe gdzie możemy znaleźć doświadczony doradców którzy doradzą a nawet podadzą gotowca.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w moim profilu użytkownika#14 Maciej.J

Maciej.J

  Doświadczony użytkownik

 • 84 postów
 • LokalizacjaŚląsk

Reputacja: 4
Normalna

Napisany 11 grudzień 2014 - 10:09

Tia, jakoś większe zaufanie mają firmy z certyfikatami i renomą na rynku niż indywidualni oferenci z for internetowych :D

Być może tak ale jeśli uwzględnić że np Open Finance miało renomę to czy znając obecne ich przewinienia nadal warto tam iść?

 

Nie sądze.

Program MDM jest ciekawy ale musimy dobrze doczytać jego warunki. Wysokość dopłaty oraz wymogi mieszkaniowe. Jeśli nie spełniamy jakiegoś z warunków, banki nie będą bardziej pobłażliwe. Polityka kredytowa zaostrza się co roku.

 

Pozdrawiam


Partners Financial Services Polska S.A.
Al. W. Korfantego 2
40-004 Katowice
tel. kom.: +48 698 341 437
e-mail: maciej.jedralski@partnerspl.pl
www.partnerspl.pl<http://www.partnerspl.pl/>
Partners Financial Services Polska Spółka Akcyjna, z siedzibą w Katowicach, pod
adresem: Al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 408513, NIP: 7010331340,
kapitał akcyjny 6.290.000,00 złotych (opłacony w całości).

#15 pomocwkredycie

pomocwkredycie
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 13 grudzień 2014 - 18:31

Być może tak ale jeśli uwzględnić że np Open Finance miało renomę to czy znając obecne ich przewinienia nadal warto tam iść?

 

Nie sądze.

Program MDM jest ciekawy ale musimy dobrze doczytać jego warunki. Wysokość dopłaty oraz wymogi mieszkaniowe. Jeśli nie spełniamy jakiegoś z warunków, banki nie będą bardziej pobłażliwe. Polityka kredytowa zaostrza się co roku.

 

Pozdrawiam

A jak myślisz dla czego tak jest aby młodym utrudnić a nie ułatwić. A druga rzecz ważna, tak się mówi że chce się młodym pomóc, tak teraz niby dają kasę ale rząd wie że odbierze sobie to przy emeryturze, której młodzi ludzie nie dorzyją.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w ProfiluPodobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście