Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie
- - - - -

Szybsza spłata kredytu refinansowego


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Sypeneoge

Sypeneoge

  Aktywny użytkownik

 • 34 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 25 maja 2014 - 17:24


Czy istnieje możliwość szybszego spłacenia kredytu refinansowego? Czy może spłacając szybciej ten kredyt narazimy się na wysokie prowizje i założenia kredytu refinansowego nie będą miały wtedy sensu (chodzi mi o to, że kredyt refinansowy zaciągamy, bo jest tańszy). Jeśli  jest to możliwe to czy jest to opłacalne?#2 pomocwkredycie

pomocwkredycie

  Ekspert

 • 856 postów
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 26 maja 2014 - 08:25

Czy istnieje możliwość szybszego spłacenia kredytu refinansowego? Czy może spłacając szybciej ten kredyt narazimy się na wysokie prowizje i założenia kredytu refinansowego nie będą miały wtedy sensu (chodzi mi o to, że kredyt refinansowy zaciągamy, bo jest tańszy). Jeśli  jest to możliwe to czy jest to opłacalne?

Zazwyczaj kredyt Refinansowy jest kredytem opłacalnym ale to też zależy od banku, bo jeśli spłacamy kredyty które mają lepsze oprocentowanie niż bank w którym chcemy spłacać kredyt to wiadomo nie ma sensu. Ale jednym kredytem czy też rodzajem kredytów są kredyty hipoteczne, gdzie w pierwszych 3-5 lat klient spłacając szybciej kredyt musiał by zapłacić prowizję.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu#3 Sypeneoge

Sypeneoge

  Aktywny użytkownik

 • 34 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 08 czerwca 2014 - 19:32

Nie rozumiem... czyli co? Możemy zapłacić sporą prowizję, ale niekoniecznie? W zależności od polityki banku? Dobrze rozumiem?#4 pomocwkredycie

pomocwkredycie

  Ekspert

 • 856 postów
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 14 czerwca 2014 - 07:18

Nie rozumiem... czyli co? Możemy zapłacić sporą prowizję, ale niekoniecznie? W zależności od polityki banku? Dobrze rozumiem?

Ja mówiłem o prowizji bankowej w momencie kiedy mamy już kredyt i go spłacamy szybciej a np. w umowie jest zapis, że kredyt może być spłacony wcześniej dopiero po 5 latach. Jeśli spłacimy kredyt przed upływem 5 lat to wtedy ponosimy koszt  prowizji za wcześniejszą spłatę.

 

Natomiast to co pisałem wcześniej miałem na myśli że nie opłaca się przenosić kredytu do innego banku, jeśli mamy dobre warunki a chcemy tylko sobie obniżyć ratę wydłużając okres kredytowania. No chyba że rata kredytu nasz przerasta, to wtedy też można o tym pomyśleć. Warto wtedy spojrzeć na wszystkie koszty z tym związane.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w ProfiluPodobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście