Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Zdjęcie
- - - - -

Co to jest pożyczka społecznościowa?

pożyczka społecznościowa parabank

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 demeter

demeter

Nowy użytkownik

• 8 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:55

Córka mi mówiła, że istnieje coś takiego jak pożyczki społecznościowe, które bierze się przez internet. Niby to nie żadne parabanki, ale trochę nie chce mi się wierzyć, przecież pożyczkę można wziąć albo w banku albo w parabanku – może być jakaś trzecia opcja? Córka też wiele więcej o tym nie wiedziała.

#2 marcoo

marcoo

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:28

Pożyczki społecznościowe to dość nowy sposób pożyczania pieniędzy. Są portale, które zrzeszają ludzi,którzy potrzebują pożyczki i tzw.inwestorów, którzy zgadzają się pożyczyć temu komuś potrzebną gotówkę za ustalony procent (max 24% zgodnie z prawem). Wszystko jest robione legalnie, w oparciu o umowę, którą wystawia obu stronom ten serwis.

#3 demeter

demeter

Nowy użytkownik

• 8 postów

Normalna

Napisany 17 lipiec 2013 - 08:08

No dobra, ale co z tego ma ten portal? Nie chce mi się wierzyć, że to tak charytatywnie. Są jakieś kruczki w tych umowach?..

#4 marcoo

marcoo

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 17 lipiec 2013 - 09:19

Sam portal ma kasę z prowizji (nie większej niż prowizja bankowa), więc w praktyce taki kredyt może wyjść nawet taniej niż w banku, bo odchodzi koszt ubezpieczenia kredytu. Tzn., jak chcesz to możesz go ubezpieczyć, ale to nieobowiązkowe – nie to, co w banku.