Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Zdjęcie
- - - - -

Koszt odsetek karnych od raty chwilówki

koszt odsetek odsetki karne odsetki od raty chwilówka

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 milano

milano

Nowy użytkownik

• 4 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 15 lipiec 2013 - 11:35

Bałagam, pomóżcie! Nie mam teraz pieniędzy, a wczoraj wypadała rata chwilówki, którą wzięłam. Już do mnie dwa razy (!!) dzwonili i straszyli dużymi odsetkami. Rata jest spora, bo 450 zł. Ile zapłacę, jak spóźnię się w sumie 10 dni dni?? Dopiero wtedy będę miała na ratę...

#2 marcoo

marcoo

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:50

Zobacz sobie w umowie. Właściwie w każdej umowie masz tak samo napisane – przeważnie jest to 4-krotność stopy lombardowej ustalonej przez RPP. Ta stopa lombardowa to oprocentowanie, po jakim bank centralny pozyczka bankom komercyjnym pieniądze. Ta wartość się zmienia, a aktualną możesz sobie sprawdzić na stronie NBP (Narodowego Banku Polskiego).

#3 milano

milano

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:16

Ok, ale ja się na tym nie znam, a na stronie NBP nic nie mogę znaleźć.. Gdzie dokładniesprawdzić tę stopę? Możesz podać jakiś link? Albo wiesz, ile ona teraz wynosi?

#4 marcoo

marcoo

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:34

Proszę :) http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy.htm Na dziendzisiejszy stopa lombardowa będzie wynosić 4 %, więc nie martw się takim opóźnieniem – domu ci nie zlicytują za tydzień opóźnienia ;) A że straszą przez telefon to norma – zawsze tak robią. Najwyżej nie odbieraj od nich połączeń.

#5 MaciejZ

MaciejZ

Nowy użytkownik

• 8 postów

Normalna

Napisany 21 grudzień 2021 - 01:42

Takie informacje należy sprawdzać przed skorzystaniem z pożyczki. Odsetki karne od chwilówki to jedno, jednak w regulaminach i umowach takich firm często są ukryte opłaty za spóźnienie, koszta windykacyjne itp. Chwilówki są fajnym narzędziem, jednak zawsze należy je zaciągać z głową!!