Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy osoba prywatna może wziąć samochód w leasing?


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 marcinwan

marcinwan

  Aktywny użytkownik

 • 27 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 11 listopad 2014 - 12:23

Moje pytanie nie tyczy się tyle kredytu samochodowego, co leasingu. Mianowicie interesuje mnie to, czy leasing na samochód mogą brać jedynie firmy, czy osoby prywatne również mogą wziąć auto w leasing? Jeśli tak, to czy polega to na tym samym, jak w przypadku firm?#2 Mmaggipoud

Mmaggipoud

  Aktywny użytkownik

 • 30 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 11 listopad 2014 - 20:23

Tak. Leasing również jest dla osób prywatnych. Niestety nie wiem na jakich zasadach, ale na pewno nie różni się to bardzo od ofert dla  firm.#3 PINESKA

PINESKA

  Nowy użytkownik

 • 6 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 03 grudzień 2014 - 12:54

oczywiście, że tak. Pytaj o tzw. leasing konsumencki. wprowadziło go juz kilka polskich banków. możesz w ten sposób leasingować samochód nowy jak i używany. na pewno jest bardziej dostępny niż kredyt gotówkowy (lepsza przyznawalność) i niższe oprocentowanie. ale są też dodatkowe koszty np. wymóg pełnego ubezpieczenia, Doradzam w tej kwestii kontakt z doradcą.#4 pomocwkredycie

pomocwkredycie

  Ekspert

 • 856 postów
 • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 05 grudzień 2014 - 09:43

Moje pytanie nie tyczy się tyle kredytu samochodowego, co leasingu. Mianowicie interesuje mnie to, czy leasing na samochód mogą brać jedynie firmy, czy osoby prywatne również mogą wziąć auto w leasing? Jeśli tak, to czy polega to na tym samym, jak w przypadku firm?

Można się starać o Leaisng Konsumencki ale ze wględu na czas oczekiwania na przyznanie go w banku i pózniej wypłatę takiego kredytu polecam bardziej kredyt gotówkowy. Nie dość że taka forma kredytu jest bardzo droga, wymagany jest wkład własny a jak dojdzie co do czego, trzeba czekać 10 dni do uruchumienia przelewu, ze wględu na ustawę która obejmuje Leaisng Konsumencki.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu

 

Pojęcie leasingu jest powszechnie znane a sama usługa jest bardzo popularna i często wykorzystywana przez podmioty gospodarcze jako alternatywa dla kredytu bankowego. Od lipca tego roku dostępna jest też dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a chciałyby kupić samochód bez konieczności brania kredytu lub pożyczki.

Leasing samochodu to forma dzierżawy. Leasing dla osób fizycznych zwany jest też prywatnym, gdyż nie jest skierowany do firm, tylko do indywidualnych konsumentów. Warto się zapoznać z tym produktem, gdyż w porównaniu z kredytami bankowymi, leasing prywatny nie wymaga tylu formalności i zabezpieczeń. Ponieważ firmy leasingowe nie mają ustawowego obowiązku badania zdolności kredytowej klienta, do podpisania umowy wystarczą tylko dwa dokumenty tożsamości i oświadczenie o dochodach, oraz wpłata tzw. czynszu inicjalnego w wysokości 15-30% wartości pojazdu.

Po podpisaniu umowy leasingowej klient otrzymuje samochód już zarejestrowany i ubezpieczony. Jednak przez cały okres umowy, właścicielem samochodu pozostaje leasingodawca, a leasingobiorca nie jest nawet współwłaścicielem, jak w przypadku umowy kredytowej z bankiem. To dlatego zabezpieczenie nie jest konieczne, brany jest tylko podpis na wekslu in blanco.

Ubezpieczenie może być zapłacone jednorazowo lub rozłożone i wliczone w raty leasingowe. Jednak nie będąc właścicielem samochodu, leasingobiorca nie może korzystać z przysługujących ulg ubezpieczeniowych, a po wygaśnięciu umowy te ulgi przepadają. Poza tym nie można wrzucić sobie tego prywatnego, konsumenckiego leasingu w koszta, nie ma z tego tytułu żadnych korzyści podatkowych, jak to ma miejsce w przypadku leasingu dla firm.

Po zakończeniu umowy leasingowej prywatny leasingobiorca może wykupić użytkowany samochód ( leasing klasyczny, standardowy) lub wyleasingować kolejny nowy samochód ( leasing odnawialny) – to zależy od rodzaju zawartej umowy.

Zanim jednak zdecydujemy, czy bierzemy kredyt czy podpisujemy umowę na leasing prywatny, zapoznajmy się dokładnie z ofertami firm leasingowych oraz rozpatrzmy wszystkie wady i zalety tej oferty.

 

Żródło:

http://leasingkonsumencki.biz/#5 ikono

ikono

  Aktywny użytkownik

 • 13 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 18 grudzień 2014 - 08:18

ja bym się nie bawił w konsumencki leasing. Nie jest zbyt popularny, będą raczej patrzeć podejżanie. Relatywnie taniej będzie wziąć pożyczkę lub kredyt.#6 Marek211

Marek211

  Aktywny użytkownik

 • 13 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:46

Leasing jest dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy mamy komornika na karku, takiego auta nam nie zabierze.#7 Masczepan

Masczepan

  Aktywny użytkownik

 • 13 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 26 sierpień 2016 - 13:32

Oczywiście, że osoba fizyczna może wziąć samochód w leasing. Takie rozwiązanie dla niektórych może być nawet korzystniejszym rozwiązaniem - z tej przyczyny, że oznacza mniejsze formalności i łatwiej po zakończonym leasingu zmienić samochód na inny. #8 Krzyzu

Krzyzu

  Nowy użytkownik

 • 2 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 05 wrzesień 2016 - 19:16

Hah, jasne że może. Nie jest to może najlepsza opcja (jak można sobie pozwolić to gotówka najbezpieczniej) ale zdecydowanie lepsza niż kredyt. Siostra brała niedawno w Raiffeisen Leasing, byłem ciekaw co z tego wyjdzie i wygląda na solidną opcję. Tylko trochę upierdliwości przy ewentualnej kolizji/wypadku - raczej nie można się dogadać tylko wszystko oficjalnie z policją :/#9 Zofia24

Zofia24

  Nowy użytkownik

 • 3 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 06 październik 2016 - 07:20

.

Edytowany przez Zofia24, 06 październik 2016 - 09:35 .


Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście