Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy musimy informować wierzycieli o kredycie konsolidacyjnym?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Ekstrema

Ekstrema

Aktywny użytkownik

• 19 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 14 grudzień 2014 - 23:25

Hej. Mam takie pytanie  co do kredytów konsolidacyjnych. Czy biorąc taki kredyt musimy informować firmy, banki, w których mamy zaciągnięte kredyty, że te zadłużenia pozostaną spłacone od razu w całości nie bezpośrednio przez nas, ale właśnie za pomocą innego kredytu przez bank? Bo rozumiem, że to bank, w którym bierzemy kredyt konsolidacyjny spłaca nasze zadłużenia, a nie jest tak, że przelewa pieniądze nam i my musimy pospłacać zaległości? Tak to wygląda?

#2 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 856 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 17 grudzień 2014 - 10:13

Hej. Mam takie pytanie  co do kredytów konsolidacyjnych. Czy biorąc taki kredyt musimy informować firmy, banki, w których mamy zaciągnięte kredyty, że te zadłużenia pozostaną spłacone od razu w całości nie bezpośrednio przez nas, ale właśnie za pomocą innego kredytu przez bank? Bo rozumiem, że to bank, w którym bierzemy kredyt konsolidacyjny spłaca nasze zadłużenia, a nie jest tak, że przelewa pieniądze nam i my musimy pospłacać zaległości? Tak to wygląda?

Wszystko zależy od banku w jakim banku mamy kredyty, a jaki bank nam będzie spłacał kredyty.

Większości przypadkach to bank spłąca kredyty w innym banku a ty jedynie musisz pujść do banku i poinformować o spłacie całkowitej kredytu. Dostajesz zaświadczenie o spłacie i co nie które banki wymagają dostarczenia takiego dokumentu do 30 dni, w celu potwierdzenia spłacenia należności.

Gdybyś jednak nie poszedł do banku i nie poinformował ich o tym że chcesz spłacić kredyt, wtedy kwota która były by na koncie, stanowiła by kwotę na spłatę zadłużenia. Bank w takiej sytuacji pobierał by sobie kwotę na ratę kredytu a tym samym pod koniec okresu spłaty kredytu mogły by powstać zaległości w ratach kredytu, ze wględu na bra środków na koncie.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu - Komunikator

• pomocwkredycie lubi to

#3 piotrek6938

piotrek6938

Doświadczony użytkownik

• 51 postów

Normalna

Napisany 21 grudzień 2014 - 12:46

Ooo.. Ja sądziłem, że biorąc kredyt konsolidacyjny z naszymi zadłużeniami mamy już spokój, a tu się okazuje, że wcale nie jest to takie łatwe. O ile dobrze zrozumiałem lepiej więc iść do tego banku i poinformować o spłacie całego zadłużenia, tak? Aby mieć kompletnie kredyt z głowy?Dobrze zrozumiałem?

#4 Ekstrema

Ekstrema

Aktywny użytkownik

• 19 postów

Normalna

Napisany 23 grudzień 2014 - 12:15

Dobrze, że zapytałam, bo planuję wziąć kredyt konsolidacyjny i wszystko zostawiłabym na barkach banku,w  którym ten kredyt bym wzięła- sądziłam, że to oni wszystko załatwią za mnie, ale chyba tak łatwo nie będzie. Przy braniu kredytu dopytam się jeszcze jak to wszystko najlepiej załatwić. Będę wiedziała o co pytać. Dziękuję wam bardzo.

#5 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 856 postów
  • LokalizacjaKraków

Dobra

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:22

Dobrze, że zapytałam, bo planuję wziąć kredyt konsolidacyjny i wszystko zostawiłabym na barkach banku,w  którym ten kredyt bym wzięła- sądziłam, że to oni wszystko załatwią za mnie, ale chyba tak łatwo nie będzie. Przy braniu kredytu dopytam się jeszcze jak to wszystko najlepiej załatwić. Będę wiedziała o co pytać. Dziękuję wam bardzo.

Służymy pomocą.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

#6 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 992 postów

Reputacja: 9
Normalna

Napisany 08 luty 2015 - 13:14

Najlepiej poinformować każdy bank że spłacamy kredyt, są wtedy dodatkowo szanse na zwrot odsetek, ubezpieczenia itp.

#7 pomocwkredycie

pomocwkredycie
  • LokalizacjaKraków

Dobra

Napisany 12 luty 2015 - 21:33

Najlepiej poinformować każdy bank że spłacamy kredyt, są wtedy dodatkowo szanse na zwrot odsetek, ubezpieczenia itp.

Powiedz mi co ty wypisujesz, jaki zwrot odsetek?. Ubezpieczenie jedynie jest do zwrotu,  jesli został szybciej spłacony kredyt.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.