Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie
- - - - -

Czy warto mieć kartę kredytową

karta kredytowa

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

    Moderator

  • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 19 lipca 2013 - 08:53


Klienci bankowi coraz częściej dostają od swych banków propozycje otrzymania karty kredytowej. Zresztą takie propozycje możemy otrzymywać także i od innych banków, gdyż karta kredytowa nie jest powiązana z naszym rachunkiem. Wiele osób zastanawia się czy warto skorzystać z takiej propozycji. W takim przypadku, należy przekalkulować, czy jej obecność w naszym portfelu, zwyczajnie będzie się nam opłacać.

 

Jeśli ktoś nie korzysta z produktów kredytowych, wydaje się że będzie ona dla takich osób zbędna. Albowiem zwykle za wydanie karty trzeba zapłacić, podobnie jak i w tym czasie kiedy mamy ją w portfelu, musimy ponosić jakieś koszty, związane z opłatą miesięczną, kosztami ubezpieczenia itp.

 

Ale dla osób, które często potrzebują pieniędzy z banku, karta kredytowa jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Albowiem przy umiejętnym jej wykorzystywaniu, możemy mieć do dyspozycji kredyt, który będzie praktycznie bezpłatny. Jeśli będziemy wykorzystywać kartę kredytową tylko do operacji bezgotówkowych i spłacimy dług w okresie bezodsetkowym, nie musimy oddawać do banku żadnego procentu.

 

Poza tym karta kredytowa, to pieniądze zawsze „pod ręką”. Wiele osób czuje się także bezpieczniej, gdy nie noszą w swoim portfelu gotówki, tylko plastikową kartę. Niektórzy ludzie, uważają też, że z kartą kredytową czują się bardziej docenieni. Bowiem nie każdy klient może takową kartę otrzymać, więc jest to dla nich powód do dumy.

 

Trzeba tylko pamiętać o jednym. Karta kredytowa, to jeden z najdroższych kredytów na rynku i jeśli nie będziemy regulować naszych zobowiązać w terminie, lub będziemy jej używać do transakcji gotówkowych, okaże się, że zamiast darmowego kredytu, musimy płacić bardzo wysokie odsetki. Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: karta kredytowa