Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Na jakim poziomie zostanie frank?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Logo

Logo

Aktywny użytkownik

• 11 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 21 styczeń 2015 - 23:37

Cześć. Tak się zastanawiam jaki jest dalszy los franka szwajcarskiego, jeśli chodzi o nas-Polaków i ich kredyty hipoteczne. Ja na szczęście takiego kredytu nie mam. Jak sądzicie co się stanie? Będzie utrzymywać się na takim poziomie jaki jest teraz? Może jeszcze wzrośnie? Są jakieś spekulacje na ten temat? 

#2 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 856 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 22 styczeń 2015 - 11:17

Cześć. Tak się zastanawiam jaki jest dalszy los franka szwajcarskiego, jeśli chodzi o nas-Polaków i ich kredyty hipoteczne. Ja na szczęście takiego kredytu nie mam. Jak sądzicie co się stanie? Będzie utrzymywać się na takim poziomie jaki jest teraz? Może jeszcze wzrośnie? Są jakieś spekulacje na ten temat? 

Ja wiem to że będzie jeszcze gorzej niż jest.
Takie jest moje zdanie.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu - Komunikator

#3 Maciej.J

Maciej.J

Doświadczony użytkownik

• 84 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Reputacja: 4
Normalna

Napisany 22 styczeń 2015 - 15:49

Waluta nigdy nie utrzymuje wartości w jednym "punkcie". Rynek pracuje i zmienia się nieustannie. Ludzi z kredytem w walucie innej niż zarabiają nawołuje do przemyślenia przewalutowania. Wówczas mamy tylko jeden zmienny czynnik.

Partners Financial Services Polska S.A.
Al. W. Korfantego 2
40-004 Katowice
tel. kom.: +48 698 341 437
e-mail: maciej.jedralski@partnerspl.pl
www.partnerspl.pl<http://www.partnerspl.pl/>

Partners Financial Services Polska Spółka Akcyjna, z siedzibą w Katowicach, pod
adresem: Al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego  pod numerem KRS: 408513, NIP: 7010331340,
kapitał akcyjny 6.290.000,00 złotych (opłacony w całości).

#4 Angel11

Angel11

Normalna

Napisany 26 styczeń 2015 - 18:32

Aj niektóre portale piszą tak, inne jeszcze inaczej. Waluta, tak jak pisze wyżej pan Maciej, zawsze będzie się zmieniać. Ja bym chyba na miejscu tych ludzi przewalutowała kredyt, ale zrobiłabym to już po pierwszy kryzysie kilka lat temu, a nie teraz, kiedy sytuacja się powtórzyła. Teraz Ci wszyscy ludzie oczekują, że państwo im pomoże- a jakim prawem? Przecież te pieniądze pójdą z naszej kieszeni. Jakie macie do tego podejście?

#5 Raxzor

Raxzor

Doświadczony użytkownik

• 57 postów

Normalna

Napisany 02 luty 2015 - 22:46

Zobaczymy. Jak na razie jest nieco 4 zł. Osobiście nie znam nikogo kto ma kredyt we frankach, więc nie wiem jaką tragedią (i czy rzeczywiście) jest to tragedią dla ludzi. Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony żal mi tych ludzi, ale z drugiej strony przecież powinni wiedzieć w co się pakują i nie marzyć o tym, że przez 25-30 lat kurs franka szwajcarskiego się nie zmieni i wciąż będzie miał silną, niezmienną pozycję na giełdzie.

#6 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 856 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 09 luty 2015 - 17:03

Zobaczymy. Jak na razie jest nieco 4 zł. Osobiście nie znam nikogo kto ma kredyt we frankach, więc nie wiem jaką tragedią (i czy rzeczywiście) jest to tragedią dla ludzi. Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony żal mi tych ludzi, ale z drugiej strony przecież powinni wiedzieć w co się pakują i nie marzyć o tym, że przez 25-30 lat kurs franka szwajcarskiego się nie zmieni i wciąż będzie miał silną, niezmienną pozycję na giełdzie.

Ale tak właśnie Doradcy w banku czy też firmach finansowcy zapewniali że nic się nie stanie, że kurs frankach jeśli wzrośnie to delikatnie. A ja jestem wiele lat finansach i nigdy nie udzieliłem kredytu walucie zawsze to były ZŁ. I do dzisiaj ludzie mi za to dziękują chociaż to oni bardzo chcieli. Szczególnie nawet mam swoją znajomą która do dzisiaj wie że mogła stracić ponad 1 mil zł, bo wzieła ogromny kredyt.

Moim zdaniem jeśli Rząd chce pomóc to powinni pomóc do takiego kursu walut jak brali kredyt w dzień zaciągania. Czyli jeśli brali go jak było 2,30 to powinni im pomóc np. 50% z tego co poszło do góry.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu - Komunikator

#7 lzalewski

lzalewski

Ekspert

• 434 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 09 luty 2015 - 19:51

Moim zdaniem jeśli Rząd chce pomóc to powinni pomóc do takiego kursu walut jak brali kredyt w dzień zaciągania. Czyli jeśli brali go jak było 2,30 to powinni im pomóc np. 50% z tego co poszło do góry.

Aby to zrozumieć, to trzeba to sobie narysować, ale jakoś jednak zrozumiałem sens Twojej wypowiedzi. Tylko czemu tak właśnie ma wyglądać ta pomoc? Frankowicze mają dostać kolejny powód do tego, aby złotówkowiczów nazywać frajerami?

Łukasz Zalewski

tel. 728 455 024

lzalewski@muratorfinanse.pl

#8 Logo

Logo

Aktywny użytkownik

• 11 postów

Normalna

Napisany 11 luty 2015 - 21:20

Widzę, że zdania na ten temat są podzielone. Ja mam mieszane uczucia i jestem najbliższy wypowiedzi Raxzora. Moim zdaniem za swoje błędy trzeba płacić i takie tłumaczenie, że "bank powiedział" nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Bo różni ludzie mówią różne rzeczy i nie we wszystko powinniśmy wierzyć, tym bardziej, że kurs walut akurat nie jest uzależniony od samego banku. Temat bardzo dyskusyjny.