Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak obliczyć zdolność studenta?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Wiosenka2015

Wiosenka2015

Aktywny użytkownik

• 12 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:52

Hej. W jaki sposób obliczana jest zdolność kredytowa dla studenta? Mój brat chce iść na studia, a rodzice nie mają na to pieniędzy. Chcą więc, aby brat wziął sobie kredyt studencki. Nie wiedzą tylko, czy na pewno brat taki kredyt otrzyma, bo nie wiemy jak oblicza się zdolność studenta. Oczywiście chodzi o studia stacjonarne dzienne, więc brat nie będzie na razie zarabiać.

#2 Kas

Kas

Aktywny użytkownik

• 21 postów

Normalna

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:10

Banki nie obliczają zdolności kredytowej studenta, bo przecież wiadomo, że 99% studentów takiej nie posiada. Banki przyznają kredyt studencki na podstawie obliczenia średnich miesięcznych zarobków jakie przypadają na jednego członka rodziny. Chociaż i jak ma się większe to banki z reguły taki kredyt udzielają. 

#3 Bankieria.pl

Bankieria.pl

Zasłużony użytkownik

• 176 postów

Normalna

Napisany 29 styczeń 2015 - 22:23

Powody dlaczego warto wziąć kredyt studencki:

• Możliwość umorzenia części długu - po studiach 
  • Część kosztów oprocentowania finansuje budżet państwa,
  • Możliwość uzyskania kredytu przez studentów posiadających niską zdolność kredytową (nie osiągają dochodów),
  • Atrakcyjne oprocentowanie w porównaniu do długoterminowych kredytów komercyjnych (część oprocentowania pokrywana jest ze środków budżetu państwa),

#4 snowby

snowby

Doświadczony użytkownik

• 57 postów

Normalna

Napisany 04 luty 2015 - 21:12

Tak jak pisze KAS. Mój syn brał kilka lat temu kredyt studencki i bank absolutnie nie obliczał jego zdolności kredytowej (fakt, nie miał jej). Ja z małżonką musieliśmy dostarczyć zaświadczenia o dochodach i na tej podstawie stwierdzał czy syn może otrzymać taki kredyt, czy też nie. Co do częściowego umorzenia kredytu po studiach- nie jest to wcale taka łatwa sprawa. Banki mają wysokie wymagania.

#5 Wiosenka2015

Wiosenka2015

Aktywny użytkownik

• 12 postów

Normalna

Napisany 13 luty 2015 - 22:39

Przekazałam rodzicom i kamień zszedł im z serca. To by znaczyło, że istnieje bardzo duża szansa na otrzymanie takiego kredytu studenckiego przez mojego brata. Super, dzięki. Teraz musi tylko jeszcze zdać maturę ;)

#6 rekin-biznesu

rekin-biznesu

Aktywny użytkownik

• 20 postów

Normalna

Napisany 16 listopad 2015 - 11:49

Powody dlaczego warto wziąć kredyt studencki:

• Możliwość umorzenia części długu - po studiach 
  • Część kosztów oprocentowania finansuje budżet państwa,
  • Możliwość uzyskania kredytu przez studentów posiadających niską zdolność kredytową (nie osiągają dochodów),
  • Atrakcyjne oprocentowanie w porównaniu do długoterminowych kredytów komercyjnych (część oprocentowania pokrywana jest ze środków budżetu państwa),

Bankieria.pl, mógłbyś jakoś rozwinąć o co chodzi z tym częściowym umorzeniem długu po studiach? O tym to jeszcze nie słyszałem. Na czym to polega? I co trzeba zrobić żeby cokolwiek umorzono?

#7 arborowski

arborowski

Nowy użytkownik

• 1 postów

Normalna

Napisany 02 grudzień 2016 - 11:40

Jako że jestem studentem, kredyt studencki to dla mnie interesująca sprawa. Aktualnie studiuję zaocznie, a więc mam czas na to, by znaleźć pracę zarobkową, która umożliwi mi uwiarygodnić się wobec banku. Dużo się uczę, a ze względu na to, że wiele firm chce, by pracownik był na pełnym etacie, pragnę znaleźć pracę na pół etatu lub wykonywać zlecenia. W wymyślaniu zawodu lub czynności, które mogę wykonywać, pomogła mi wiedza ze strony: [url=http://pierwszefinanse.pl/]http://pierwszefinanse.pl/[/url] . Przeczytałem w niej, że mógłbym pracować np. jako telemarketer lub korepetytor. Szczególnie ucieszył mnie drugi pomysł, bo uwielbiam dzielić się wiedzą.

Edytowany przez arborowski, 02 grudzień 2016 - 11:40 .