Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie
- - - - -

Wakacje kredytowe

kredyt gotówkowy pożyczka gotówkowa

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

    Moderator

  • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:57


Kredyty hipoteczne zaciągane są na dług czas, więc nie możemy przewidzieć, jak za kilka lat będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa. Mogą się zdarzyć różne wydarzenia, które sprawią, że nasza sytuacja ulegnie zmianie. Jeśli jest to zmiana na lepsze – wszystko jest w jak najlepszym porządku, natomiast gdy jest to zmiana na gorsze – może pojawić się problem.

 

Doskonale zdają sobie z tego sprawę banki, dlatego przygotowali dla swoich klientów specjalną pomoc, która pomoże im w terminowej spłacie zadłużenia. Pomocą tą są „wakacje kredytowe”. Dzięki tej opcji, gdy wnioskodawca ma przejściowe problemy finansowe, może na jakiś czas, zawiesić spłatę swych miesięcznych rat. Banki pozwalają na zawieszenie spłaty na różny czas. Jedne banki umożliwiają to zaledwie na jeden miesiąc, a są takie, w których przerwy mogą być dłuższe niż jeden rok.

 

Banki zezwalają też na różne stosowanie „wakacji kredytowych”. W niektórych w ciągu jednego roku, spłata może być odroczona tylko jeden raz, a w innych, można nie spłacać dłużej aż do „wyczerpania limitu”. Niektóre banki pozwalają na „wakacje kredytowe” tylko jeśli chodzi o ratę kredytową i wtedy należy spłacać część odsetkową, a inne umożliwiają odroczenie spłaty całej raty.

 

Oczywiście fakt, że nie spłacamy w jakimś miesiącu raty, nie oznacza, że rata ta zostanie nam anulowana. Musimy pieniądze oddać w całej wysokości razem z odsetkami. Czasami banki powiększają po prostu kolejne raty o tę sumę, która nie została podczas „wakacji kredytowych” spłacona, a czasem wydłużany jest okres spłaty kredytu, pod warunkiem, że jest to jeszcze możliwe.

 

Jak widzimy, „wakacje kredytowe” to bardzo ciekawa opcja, z której warto czasem skorzystać . Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa