Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Jak długo należy przebywać w kraju?


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 MarekLis

MarekLis

  Aktywny użytkownik

 • 14 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:15

Hej. Tak się zastanawiam czy banki niemiecki żądają od polskich kredytobiorców jakiegoś konkretnego minimum przebywania w ich kraju, żeby z powodzeniem rozpatrzyli nasz wniosek o kredyt hipoteczny? Czy będąc tam kilka miesięcy mamy szanse na kredyt hipoteczny?#2 Liber17

Liber17

  Aktywny użytkownik

 • 14 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 01 luty 2015 - 23:20

Z tego co się orientuję, to żeby otrzymać kredyt hipoteczny w Niemczech trzeba przebywać tam co najmniej 2 lata. Musisz też mieć umowę o pracę na czas nieokreślony. Wtedy otrzymasz kredyt na mieszkania w wysokości jaką będziesz w stanie spłacić. Do tego wcale nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, chociaż banki są różne i niektóre faktycznie mogą tego wymagać. Nie jest to jednak regułą.#3 r0nAld14

r0nAld14

  Aktywny użytkownik

 • 46 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 08 luty 2015 - 22:09

Jasne jest, że od razu po przyjeździe nie otrzymasz kredytu hipotecznego. W końcu tamtejsze banki też mają jakieś regulacje, jak miałyby Ci zaufać. A też otrzymanie pracy od razu na czas nieokreślony graniczy z cudem. Zazwyczaj są okresy próbne, umowy na czas określony, a dopiero później ewentualnie umowa na stałe (podobnie z resztą jak w Polsce). Nawet w Polsce nie tak łatwo otrzymasz kredyt, a co dopiero w innym kraju.