Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Jaki kredyt na dom w Hiszpanii?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Kondziu

Kondziu

Aktywny użytkownik

• 44 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 27 maj 2015 - 21:49

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nieruchomości za granicą. Słyszałem, że dość tanio takie można kupić w Hiszpanii- potem będę mógł sobie latać na wakacje :) Czy otrzymam kredyt w Polsce na zakup mieszkania/domu w Hiszpanii, czy musiałbym jakoś ubiegać się tam o taki kredyt?

#2 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 856 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 04 czerwiec 2015 - 10:20

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nieruchomości za granicą. Słyszałem, że dość tanio takie można kupić w Hiszpanii- potem będę mógł sobie latać na wakacje :) Czy otrzymam kredyt w Polsce na zakup mieszkania/domu w Hiszpanii, czy musiałbym jakoś ubiegać się tam o taki kredyt?

W Polsce nie dostanie kredytu na dom w Hiszpanii, możesz się starać o kredyt pod zabezpieczenie hipoteczne ale w Polsce. Może też dostać kredyt gotówkowy który przeznaczysz na wkład własny za granicę jeśli by wymagali. Wszystko zależy od tego jaką kwotę być potrzebował.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy/Pośrednik Kredytowy

Broker i Dealer Samochodowy

tel. 506203558/790382868

Sieć Lycamobile tel. +48 729460172

e-mail:grzegorz.klimczak@o2.pl

gg: 1752886

www.kredyty-zagranica.pl

#3 marcelinaB

marcelinaB

Aktywny użytkownik

• 11 postów

Normalna

Napisany 05 czerwiec 2015 - 00:02

Przedmówca ma rację. Nie udzielą Ci przecież kredytu w państwie, z którym praktycznie teraz Cię nic nie łączy. Ani tam nie mieszkasz (nie wiem czy w Hiszpanii istnieje coś takiego jak "meldunek"), ani tam nie pracujesz, a przecież jakąś podstawę musisz mieć. Musiałbyś kombinować jakiś kredycik w Polsce. Ale czy dadzą kredyt hipoteczny na nieruchomość mieszczącą się w Hiszpanii?

#4 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 856 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 05 czerwiec 2015 - 05:02

Przedmówca ma rację. Nie udzielą Ci przecież kredytu w państwie, z którym praktycznie teraz Cię nic nie łączy. Ani tam nie mieszkasz (nie wiem czy w Hiszpanii istnieje coś takiego jak "meldunek"), ani tam nie pracujesz, a przecież jakąś podstawę musisz mieć. Musiałbyś kombinować jakiś kredycik w Polsce. Ale czy dadzą kredyt hipoteczny na nieruchomość mieszczącą się w Hiszpanii?

Krótka odp. Nie dostanie.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy/Pośrednik Kredytowy

Broker i Dealer Samochodowy

tel. 506203558/790382868

Sieć Lycamobile tel. +48 729460172

e-mail:grzegorz.klimczak@o2.pl

gg: 1752886

www.kredyty-zagranica.pl

#5 lolo82

lolo82

Aktywny użytkownik

• 17 postów

Normalna

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:07

Trochę szkoda, że jest to niemożliwe, bo jednak opłaca się inwestować w nieruchomości i to nie tylko w  naszym kraju, ale również w innych. Jeśli kogoś stać na to, aby spłacać kredyt hipoteczny to co za różnica gdzie ta nieruchomość się znajduje? Czyli wychodzi na to, że jeżeli chcemy kupić jakieś mieszkanie czy dom w innym państwie musimy mieć gotówkę- a i do tego się doczepią ;)

#6 Kondziu

Kondziu

Aktywny użytkownik

• 44 postów

Normalna

Napisany 24 czerwiec 2015 - 22:38

Czyli jednym zdaniem nie mam szans na zakup nieruchomości w innym kraju, jeżeli w tym kraju nie mieszkam? Przynajmniej nie na kredyt, bo za gotówkę to by się dało. Wielka szkoda. Jednak mimo wszystko chcę przejść się do banku i zapytać o taką możliwość. Może akurat powiedzą mi z goła coś innego?