Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Zdjęcie
- - - - -

Czym są raty annuitetowe?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 bajkaaal

bajkaaal

Doświadczony użytkownik

• 59 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 31 maj 2015 - 22:53

Hej. Ostatnio spotkałem się z takim określeniem jak "raty annuitetowe". Szczerze mówiąc brzmi to dla mnie jak z języka chińskiego ;)  Co to określenie oznacza? Oświećcie mnie proszę :)

#2 MalgorzataBB

MalgorzataBB

Aktywny użytkownik

• 23 postów

Normalna

Napisany 01 czerwiec 2015 - 23:10

Raty annuitowe to innymi słowy raty równe, stałe. Jak bierzesz kredyt (najczęściej chyba tyczy się to kredytów hipotecznych) masz do wyboru raty stałe lub zmienne. Oznacza to, że przez cały okres spłaty kredytu co miesiąc płacisz raty takiej samej wysokości.

#3 kwiatek

kwiatek

Doświadczony użytkownik

• 58 postów

Normalna

Napisany 29 czerwiec 2015 - 17:30

Nie odnosicie wrażenia, że to wszystko jest skomplikowane? Tzn. można raty stałe nazywać po prostu stałymi, a nie wymyślać dodatkowe, nikomu nic nie mówiące nazwy. Oczywiście fajnie dowiedzieć się czegoś nowego i sama będę znała już ten termin. Ale chyba rzadko się go używa, prawda? Bo ja dopiero tutaj o nim "usłyszałam".

#4 static006

static006

Aktywny użytkownik

• 35 postów

Normalna

Napisany 30 czerwiec 2015 - 17:42

Zazwyczaj na wszystko jest fachowa terminologia, tylko na co dzień używa się tego prostszego języka, żeby każdy wiedział o co chodzi, w bankach też nie chcą mieszać klientom w głowach, stąd tak mało ludzi słyszało o "ratach annuitowych" i innych takich.

#5 szumek

szumek

Nowy użytkownik

• 6 postów

Normalna

Napisany 31 grudzień 2021 - 00:51

Raty annuitetowe, czyli raty stale to taki trochę pic na wodę, jeżeli chodzi o nasz kraj. Nie spotkałem się z żadnym bankiem, który by oferował raty stałe na okres powyżej 5 lat. W dodatku oprocentowanie jest wtedy wyższe. Nie za bardzo rozumiem czemu kredyty z ratami annuitetowymi się są popularne w naszym kraju. W Holandii czy UK normalnie jak bierze się kredyt hipoteczny, to masz raty stałe i nie obchodzą cię stopy procentowe, jak w obecnej sytuacji w PL