Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Zdjęcie
- - - - -

Pętla chwilówek - czy trafię do BIK

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Jason

Jason

Nowy użytkownik

• 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 09 październik 2015 - 09:08

Niestety wpadłem w pętle chwilowek. Mam w sumie ponad 10 000 zł zadłużenia w kilku firmach i aby z tego się wykaraskać, postanowiłem wyjechac do UK. Tylko od raz na pewno nie będzie mnie stać na spłatę wszystkich zadłużeń. Chcę je spłacać systematycznie do końca. Tylko nie wiem, czy te opóźnienia nie zostaną wpisane do BIK czy do innych rejestrów dłuzników. Czy może się tak stać?

#2 eRzecznikBIK

eRzecznikBIK

Zasłużony użytkownik

• 111 postów

Normalna

Napisany 12 październik 2015 - 14:49

Dzień dobry,

Po pierwsze proszę ustalić plan i wyznaczyć długi, które powinny zostać spłacone w pierwszej kolejności. Najlepszym sposobem na wyjście z pętli zadłużenia jest spłacanie długów metodą kuli śnieżnej, czyli od najmniejszych zaległości, do tych największych.

Część firm pożyczkowych przekazuje dane i sprawdza wiarygodność kredytową swoich klientów zarówno w Biurze Informacji Kredytowej jak i Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor (tu znajdują się informacje o dłużnikach posiadających zaległe płatności o innym charakterze, takie jak: czynsz, opłaty za media, telefon, długi alimentacyjne czy grzywny ).

Warto założyć bezpłatne Konto Próbne w BIK i mieć pewność jak wygląda Twoja historia kredytowa. Dzięki niemu uzyskasz informacje na temat wszystkich swoich aktualnych i spłaconych zobowiązań. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie internetowej BIK i aktywujesz swoje darmowe Konto Próbne. W ten sposób uzyskasz 60 dniowy darmowy dostęp do wszystkich usług. Możesz również pobrać Informację Ustawową, która przysługuje każdemu bezpłatnie raz na 6 miesięcy.

Mam nadzieję, że szybko wyjdziesz na prostą J

Pozdrawiam
eRzecznik BIK

#3 rekin-biznesu

rekin-biznesu

Aktywny użytkownik

• 20 postów

Normalna

Napisany 16 listopad 2015 - 12:09

A może warto byłoby postarać się o konsolidację tych wszystkich zaległości?

#4 patrykpilka

patrykpilka

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 15 listopad 2020 - 20:05

Też tak myślałem, ale trafiłem do Hoista, traktują mnie z szacunkiem i pomagają wybrnąć z tych długów 

#5 marcinluter

marcinluter

Aktywny użytkownik

• 12 postów

Normalna

Napisany 30 listopad 2020 - 23:26

Też tak myślałem, ale trafiłem do Hoista, traktują mnie z szacunkiem i pomagają wybrnąć z tych długów 

podpisuję się pod każdym słowem