Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Kredyt bez zaświadczeń - nie w bankach

kredyt gotówkowy

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

  Moderator

 • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 13 sierpień 2013 - 15:36

Jeszcze kilka miesięcy temu, wiele banków proponowało swoim klientom tzw kredyty na dowód. Można było zwyczajnie udać się do jakiegoś oddziału bankowego, złożyć wniosek o kredyt i bez udokumentowania swoich dochodów, wnioskodawca uzyskiwał pieniądze. Trzeba przyznać, że produkt ten cieszył się bardzo dużą popularnością i korzystało z niego sporo osób.

Niestety uzyskane w ten sposób pożyczki, nie zawsze były spłacane w terminie. A wszystko dlatego, że zaciągały je osoby, które nie miały dostatecznych dochodów, by pieniądze spłacać bez problemów. Zauważyła to Komisja Nadzoru Finansowego, która wprowadził słynną rekomendację T, zgodne z którą, banki muszą dokładnie sprawdzać wiarygodność kredytową swoich klientów poprzez kontrolowanie ich historii w BIK. Muszą też kontrolować ich finanse i sprawdzać, czy stać ich na spłatę zadłużenia, a jest to niemożliwe bez przyniesienia do banku zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach i wypełnienie oświadczenia o kosztach miesięcznych, które wnioskodawca ponosi. W związku z tym, wiele banków odnotowało gwałtowny spadek składanych wniosków kredytowych, dotyczących niewysokich kwot.

Na pewno ludzie, którzy zrezygnowali z zaostrzonej oferty bankowej, poszli do firm parabankowych, gdzie w dalszym ciągu można otrzymać pożyczki na dowód. #2 moneymaker

moneymaker

  Zasłużony użytkownik

 • 143 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 28 listopad 2013 - 09:48

Wydaje mi się, że to było do przewidzenia - w takich sytuacjach nie brakowało bowiem przekrętów i kombinacji, a więc i banki aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi dłużnikami musiały zrezygnować z tej opcji. Słyszałem o wielu osobach, które tuż przed wyjazdem z kraju brały taką pożyczkę na dowód a następnie znikały na okres roku lub dwóch, nie pozostawiając po sobie jakichkolwiek danych kontaktowych. Na miejscu banków również bym w takim momencie dobrze przemyślał swoją strategię i udzielał pożyczek tym, którzy na nie rzeczywiscie zasłużyli :)Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: kredyt gotówkowy