Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Zdjęcie
- - - - -

Czy brak historii w BIK ułatwia wyłudzenie kredytu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Kobyla

Kobyla

Nowy użytkownik

• 2 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:22

Nigdy nie krozystałam z kredytów czy pożyczek, więc nie mam żadnej historii w BIK. Znajomy powiedział mi ostatnio, że przez to istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś na moje nazwisko może wyłudzic kredyt. Czy to prawda?

#2 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 992 postów

Reputacja: 9
Normalna

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:34

Nie, bo niby jak?Jak składasz wniosek w banku o kredyt przedstawiasz swoje dokumenty i tylko to jest sprawdzane plus inne rzeczy.Jak chcesz aby BIK miał wpływ na wyłudzenie kredytu nagrab sobie w nim (weź kilka kredytów i nie spłacaj), wtedy nikt na Twoje dane nie da kredytu.

Oczywiście ta porada to żart.

Na poważnie brak historii w BIK nie ma żadnego wpływu na to czy ktoś na Ciebie wyłudzi kredyt.

#3 eRzecznikBIK

eRzecznikBIK

Normalna

Napisany 08 lipiec 2016 - 09:17

Rzeczywiście brak historii kredytowej nie zwiększa prawdopodobieństwa wyłudzenia kredytu na Twoje dane. Aby mieć pewność, że nasze dane nie zostały wykorzystane do wyłudzenia kredytu warto założyć konto w BIK i mieć stały dostęp informacji na swój temat, np. pobierając raport BIK. Dodatkowo można aktywować Alert chroniący przed wyłudzeniem kredytu, który otrzymasz zawsze wtedy kiedy bank będzie składał do BIK zapytanie z wykorzystaniem Twoich danych. Alert może być przesyłany w postaci wiadomości sms lub mailowej. Jeśli otrzymasz Alert a nie wnioskujesz o kredyt, kartę kredytową, nie kupujesz niczego na raty ani też nie jesteś poręczycielem, oznacza to, że prawdopodobnie ktoś próbuję wyłudzić na Twoje dane kredyt w banku. Więcej informacji na temat Alertów znajdziesz na www.bik.pl/alerty-bik. Warto też zajrzeć na www.nieskradzione.pl

#4 Kobyla

Kobyla

Nowy użytkownik

• 2 postów

Normalna

Napisany 09 lipiec 2016 - 04:07

Dzięki za odpowiedzi. Teraz jestem już spokojna:)