Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy Za Długi Można Pójść Do Więzienia?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 slawek2016

slawek2016

Doświadczony użytkownik

• 68 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:57

Mam ogólne pytanie odnośnie zadłużeń ogólnie, Mianowicie chodzi mi o to, że sądziłem, że za długi iść do więzienia nie można. A tu niespodzianka! Mój znajomy otrzymał wyrok jednego roku pozbawienia wolności za długi wynoszące ponad 10.000 zł. Jak to jest z tym więzieniem? Kiedy dostaje się wyrok, a kiedy nie?

#2 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 992 postów

Reputacja: 9
Normalna

Napisany 28 lipiec 2016 - 07:50

Nie możliwe że za długi.Jeśli bierzesz kredyt i potem tracisz pracę nie mając z czego spłacać grozi co najwyżej komornik.Ale jeśli kredyt był zaciągnięty z wykorzystaniem np. podrobionego zaświadczenia o zarobkach lub fałszywego oświadczenia wtedy grozi dopiero odpowiedzialność karna.

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl

Karta bankomatowa pre-paid dla zadłużonych

#3 1dwa3

1dwa3

Normalna

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:43

Również nie słyszałem o takim przypadku. Przecież więzienia byłyby wtedy przeludnione. Długi to jednak nie powód, żeby wsadzać do więzienia (tak sądzę). Zawsze komornicy czy windykatorzy mają za zadanie ściągnąć niespłacony dług od dłużnika. Co da więzienie?

#4 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Normalna

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:22

Również pierwsze słyszę, żeby za długi można było pójść za kratki. Przyczyną skazania kolegi na pewno musiało być coś innego niż same długi. Może faktycznie podpisał oświadczenie niezgodnie z prawdą- taka sytuacja byłaby najbardziej prawdopodobna.

#5 Wiola 26

Wiola 26

Nowy użytkownik

• 9 postów

Normalna

Napisany 10 listopad 2016 - 15:11

Zgadzam się z przedmówcami. Nie idzie się za długi do więzienia, a na pewno nie za taką sumę. Przecież są skrajne przypadki, gdzie osoby mają zadłużenia na milionowe kwoty. Najpierw spłatą zobowiązania zajmuje się windykator a potem komornik, o całym procesie ściągania długów tu  https://loando.pl/wpis/co-moze-zabrac-komornik  Wydaję mi się, że tu chodzi o coś innego. Jeżeli masz możliwość, spróbuj dowiedzieć się prawdy o całej sprawie i pomóż koledze na tyle, na ile pozwalają Ci Twoje możliwości. Mam nadzieję, że sprawa jak najszybciej zostanie rozwiązana. Trzymam kciuki! 

#6 marekbiryt

marekbiryt

Nowy użytkownik

• 5 postów

Normalna

Napisany 30 wrzesień 2020 - 11:37

Nie no do więzienia na pewno nie pójdziesz, maks co możesz dostać to windykatora. U mnie tak było, ale o tyle spoko mi idzie, że windykuje mnie kruk