Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Co Z Długami Za Granicą?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 1dwa3

1dwa3

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:19

Dobry wieczór. 

Czy jeśli ktoś narobi sobie długów za granicą, na przykład w Wielkiej Brytanii i wróci do Polski to kogoś takiego będą ścigać? Mój kolega wrócił właśnie z Anglii, gdzie narobił sobie długów na około 4000 funtów. Oczywiście olał to i uciekł. Czy w takiej sytuacji jakaś instytucja będzie go ścigała?

#2 novacash.eu

novacash.eu

Reputacja: 9
Normalna

Napisany 02 sierpień 2016 - 08:54

Długi międzynarodowe też się windykuje.Wszystko zależy od tego co zrobi wierzyciel.

#3 arek0723

arek0723

Zasłużony użytkownik

• 139 postów

Normalna

Napisany 02 sierpień 2016 - 20:29

Jest jakaś instytucja (Niestety nie pamiętam jak się nazywa), która zajmuje się takimi sprawami. Słyszałem kilka historii, gdzie takie długi są ściągane z dłużników, ale też takie, gdzie po upłynięciu kilku lat wciąż nic się nie dzieje i dłużnicy do tej pory nie ponieśli żadnej odpowiedzialności.

#4 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Normalna

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:36

To by było trochę bez sensu, jakbyśmy pozostawali bezkarni. To by znaczyło, że możemy sobie wyjechać za granicę, trochę tam pomieszkać, narobić długów i zwiać. Na pewno taki dłużnik po przekroczeniu z powrotem granicy danego kraju, gdzie długi ma, zostanie ukarany. 

#5 1dwa3

1dwa3

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Normalna

Napisany 08 sierpień 2016 - 16:44

Czyli jednak może obawiać się, że ktoś do niego "zapuka", tak? Z tego co piszecie rozumiem, że może to trwać długo. Nie życzę koledze źle, ale jestem zdania, że swoje długi trzeba spłacać, więc jestem ciekaw jak ta sprawa w jego przypadku się potoczy.