Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak inwestować?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 clodusia

clodusia

Doświadczony użytkownik

• 84 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 09 sierpień 2016 - 19:58

Czy ktoś tu "bawi się" w inwestowania na portalach społecznościowych? Jeśli tak to z jakich portali korzystacie i jak najlepiej się za to zabrać? Czy żeby zacząć inwestować trzeba mieć do tego duże pieniądze, czy obojętnie jaką kwotą się dysponuje (np. 200 zł wystarczy). Słyszałam, że można w ten sposób fajnie zarobić, ale niestety niewiele o tym wiem.

#2 FinronPL

FinronPL

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 10 sierpień 2016 - 13:43

Przejrzyj pozostałe tematy w tym dziale. W kilku już takie tematy były poruszane.

Co do wymaganej kwoty do rozpoczęcia inwestowania, to nie ma tutaj jednaj, ogólnej zasady. 200 zł w zupełności wystarczy. Nawet powiem więcej: jeżeli dopiero zaczynasz, nawet jeżeli masz więcej wolnych środków to zacznij właśnie od tych 200 zł, bo ten rodzaj inwestycji wiąże się z ryzykiem straty całości środków (nie ma co się oszukiwać). Niech te pierwsze inwestycje posłużą raczej do ogarnięcia tematu.

Najpopularniejszy serwis gdzie finansuje się osoby fizyczne to chyba Kokos. Możesz również inwestować w firmy za pośrednictwem Capital Club. O obu platformach pisałem na swojej stronie: Kokos, Capital Club. Zajrzyj, pisałem o nich właśnie z perspektywy osoby, która rozważa możliwość inwestowania w taki sposób swoich środków. Jedna i druga platforma ma swoje plusy i minusy, o których warto pamiętać.

Jest też np. coś takiego jak Klub Inwestorów. Tutaj jednak zasada funkcjonowania serwisu zakłada, że kupujesz całą pożyczkę, tak więc trzeba dysponować większą kwotą.

Co do spłacalności to z Capital Club nie mam żadnych informacji.

Kokos udostępnia statystyki na swojej stronie. Na 10-08-2016 Współczynnik terminowości spłat w % to:

- 97,39 (ilość)

- 97,47 (wartość)

Mają też trochę więcej statystyk jak np. spłacalność dla poszczególnych ratingów, skuteczność monitów itp. Dane są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników.

W Klubie Inwestorów, wygląda to tak (na podstawie informacji uzyskanych drogą mailową z serwisu):

W normalnym trybie spłacalność jest na poziomie 70% kolejne 20% z przebojami (trzeba męczyć klienta i z opóźnieniem spłaca) a około 10% idzie do sądu.

Analiza ofert dla Ciebie. Kredyty, pożyczki, rachunki, oszczędności, inwestycje bez tajemnic.
[url="http://finron.pl/"]Dodany obrazek[/url]

#3 arek0723

arek0723

Zasłużony użytkownik

• 139 postów

Normalna

Napisany 10 sierpień 2016 - 19:22

200 zł pewnie, że wystarczy, ale kokosów na tym nie zarobisz. Oczywiście od czegoś trzeba zacząć i na start myślę, że i taka kwota jest dobra. Z chwilą gdy nauczymy się inwestować na małych pieniądzach, możemy stopniowo inwestować coraz więcej, aż będą z tego jakieś realne korzyści.

#4 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Normalna

Napisany 11 sierpień 2016 - 17:55

Im więcej zainwestujesz, tym więcej zarobisz- to chyba proste. Jednak na początku takie małe kwoty są faktycznie najlepszym rozwiązaniem.

#5 Maciej.J

Maciej.J

Doświadczony użytkownik

• 84 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Reputacja: 4
Normalna

Napisany 12 sierpień 2016 - 14:29

Przed przystąpieniem do inwestycji należy zastanowić się na takimi zagadnieniami jak:
1. Co wiemy o inwestowaniu?

2. Jaki % naszego kapitału, którego straty nie odczujemy możemy zainwestować?

Wielu inwestorów twierdzi jasno. Jeśli zainwestowałem, to już przyzwyczajam się, iż nie mam tych pieniędzy. Łatwiej pogodzić się ze stratą a zysk przynosi więcej radości.

Na giełdzie górę biorą emocje. Trzeba mieć mocne nerwy. Właśnie dlatego nie inwestujemy więcej niż jesteśmy w stanie stracić.

Partners Financial Services Polska S.A.
Al. W. Korfantego 2
40-004 Katowice
tel. kom.: +48 698 341 437
e-mail: maciej.jedralski@partnerspl.pl
www.partnerspl.pl<http://www.partnerspl.pl/>

Partners Financial Services Polska Spółka Akcyjna, z siedzibą w Katowicach, pod
adresem: Al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego  pod numerem KRS: 408513, NIP: 7010331340,
kapitał akcyjny 6.290.000,00 złotych (opłacony w całości).

#6 rekin-biznesu

rekin-biznesu

Normalna

Napisany 09 wrzesień 2016 - 10:48

Tak jak wspomniał Finron, z którym miałem już przyjemność dyskutować w innym wątku - są platformy (i to nawet kilka), dzięki którym możesz zainwestować. Od Ciebie tak naprawdę zależy, którą z nich wybierzesz, a każda z nich w pewien sposób się od siebie różni. Kokos skupia, że się tak kolokwialnie wyrażę, głównie "zwykłych ludzi". Pożyczają oni w różnych celach - ktoś chciałby spłacić inną pożyczkę, ktoś chce kupić na szybko jakiś sprzęt, a nie ma w danej chwili na to gotówki itd. Ogólnie są to bardzo często ludzie, którzy potrzebują pieniędzy "na już", na bieżące potrzeby. To moim zdaniem powoduje, że social lending jest kojarzony mylnie z chwilówkami - ponieważ na Kokosie o pieniądze stara się mnóstwo ludzi, a dla mnie lampa ostrzegawcza zaświeca się właśnie wtedy, gdy na portalu roi się od ogłoszeń typu "potrzebuję na wyprawkę szkolną" lub "na kurs angielskiego". Ok, nie każdy ma pieniądze w takich sytuacjach na już, nie chce czekać i oszczędzać tylko przykładowy kurs zacząć już teraz i powoli go spłacać. Jednak to powoduje, przynajmniej we mnie, niechęć do korzystania właśnie z Kokosu. Gdzieś z tyłu głowy mam zakodowane, że skoro ludzi nie stać na te bardzo przyziemne i podstawowe potrzeby, to istnieje spore ryzyko, że nie będzie ich stać także na spłatę zaciągniętego długu. Być może to moje mylne, pełne uprzedzeń nastawienie, ale po krótkiej przygodzie z Kokosem niestety zrezygnowałem. Mimo tzw. weryfikacji kont nie potrafiłem w pełni zaufać pożyczkobiorcy i wydawał mi się on niewiarygodny lub ryzykowny. Oczywiście nie jest regułą, że występują tam problemy, ale jednak co jakiś czas się zdarzają, docierają do mnie takie informacje.

Po Kokosie rozpocząłem poszukiwanie czegoś innego o podobnym działaniu, ale nie do końca właśnie takim. Ogólnie jestem zwolennikiem social lendingu i uważam, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla obu uczestniczących w tym stron. Wszystko jednak zależy od tego w jakim celu ktoś chce pożyczyć pieniądze, bo jeżeli ja w tym widzę jakiś sens i realne szanse na to, że faktycznie moje pieniądze zostaną zwrócone z naddatkiem - to nie ma sprawy, wchodzę w to. Po właśnie takich przemyśleniach trafiłem do CapitalClub (czyli innej platformy, którą także wymienił Finron) i tam już zostałem, ponieważ jestem z jego działania zadowolony. Pierwsze istotna różnica pomiędzy nim a Kokosem jest taka, że w CapitalClub pożyczkobiorcami są wyłącznie firmy - małe i średnie, chcące się rozwijać i mające jasno określony cel. Wiedzą dlaczego chcą pożyczyć, znają ryzyko, znają zasady, mają plan działania i idą do przodu. Pieniądze inwestorów mają im pomóc w rozwinięciu skrzydeł i faktycznie tak się dzieje. Nie słyszałem jak dotąd o tym, by działy się tam jakiekolwiek niemiłe rzeczy i by były problemy z płatnościami. Wręcz przeciwnie - trafiam na pozytywne opinie co mnie bardzo cieszy, bo utwierdza w przekonaniu, że dobrze trafiłem. Ja ze swej strony nie miałem tam żadnych komplikacji i oby tak dalej.

Co do Klubu Inwestorów - nie znam za bardzo tematu, przeglądałem kiedyś ich stronę internetową i jakoś nie zrobili na mnie wspaniałego wrażenia. Nie miałem też potrzeby kolejnej inwestycji, dlatego nie przyjrzałem się temu bliżej. Może kiedyś. Co dziwne - właśnie sprawdziłem, że ich strona się nie ładuje, wyskakuje jakiś błąd, może zawiesili działalność? Nie mam pojęcia.

Odnośnie kwoty jaką możesz zainwestować - to już wyłącznie Twoje decyzja. W CapitalClub możesz zacząć już od 100 zł, ale tak naprawdę tego typu niskie kwoty nie przyniosą Ci zadowalających zysków, niestety. By zarobić więcej musiałabyś także więcej wyłożyć. Warto pamiętać o dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego, by uchronić się przed ryzykiem utraty części kapitału. Nie inwestuj też wszystkich swoich oszczędności, tylko taką część, która w razie utraty nie będzie przez Ciebie dotkliwie odczuwalna.

To już chyba wszystko co chciałem powiedzieć, nieludzko się rozpisałem. Pozdrawiam.

#7 CapitalClub

CapitalClub

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 09 grudzień 2016 - 16:08

Szanowni Państwo!

Widzimy rosnące zainteresowanie naszą platformą. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej w celu zapoznania się z aktualnymi ofertami pożyczkobiorców. Zachęcamy również do pójścia o krok dalej i zainwestowania w którąś z nich. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz rzetelną weryfikację pożyczkobiorców. Jeżeli macie państwo jakiekolwiek pytania - chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu.

Z wyrazami szacunku

Zespół CapitalClub