Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Lepszy (tańszy) kredyt samochodowy czy leasing?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 Oli1

Oli1

Nowy użytkownik

• 2 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 09:46

Chcę kupić nowy samochód, (z salonu). Brakuje mi nieco na niego pieniędzy. I w związku z tym, chciałbym, żeby mi ktoś jak chłopu na miedzy wytłumaczył, czy lepszy będzie dla mnie kredyt samochodowy czy leasing i dlaczego. Dodam, że pracuje na etacie i ze zdolnością kredytową nie powinno być problemów. 

#2 dkfinanse

dkfinanse

Doświadczony użytkownik

• 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Cała Polska

Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 10:19

Jeśli masz umowę o pracę to proponowałbym wzięcie kredytu samochodowego. Mogę pomóc w finansowaniu samochodu.

tel. 737 951 557  

biuro@dkfinanse.pl

#3 Kasia73

Kasia73

Zasłużony użytkownik

• 169 postów

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 18:36

W zależności od tego ile brakuje pieniędzy, jeżeli jest to "nieco mało", to lepszą opcją jest kredyt.

Nic nie piszesz o salonie gdzie chcesz kupić samochód, jaka wartość samochodu, ile potrzebujesz. Salony samochodowe współpracują zarówno z bankami, jak i z firmami leasingowymi, dlatego można to łatwo porównać.

Leasing konsumencki na samochód:
Na PLUS

+ bardziej dostępny niż kredyt bankowy,
+ przejęcie wielu formalności przez firmę leasingową,
+ atrakcyjne warunku i cena ubezpieczenia (OC, AC, NNW), o ile firma leasingowa jest duża,
+ możliwość leasingowania każdej ruchomości, zarówno nowej, jak i używanej,

Na MINUS

- opłata przygotowawcza, prowizja (różne, w zależności od firmy - mogą być wysokie),
- inne koszty (np. całość ubezpieczania u wskazanego ubezpieczyciela),
- serwisowanie we wskazanych punktach.

Dokładne porównanie uzyskasz np. w bankach, które świadczą również usługi leasingowe. Doradca z pewnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać najlepszą opcję.

Porównanie kredytów, pożyczek bankowych i pozabankowych: Kredyty Porównywarka. Najnowsze propozycje banków i firm pożyczkowych.

#4 dkfinanse

dkfinanse

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 19:31

Opłata przygotowawcza, prowizja również są w kredytach...

Ubezpieczenie instytucje leasingowe pozwalają rozłożyć na raty i wliczyć w ratę

Pierwsze słyszę, że przy leasingu trzeba serwisować auto we wskazanym punkcie...

tel. 737 951 557  

biuro@dkfinanse.pl

#5 Kasia73

Kasia73

Zasłużony użytkownik

• 169 postów

Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 20:39

Pierwsze słyszę, że przy leasingu trzeba serwisować auto we wskazanym punkcie...

A ja nie. 

Nie w każdej oczywiście, ale zdarza się. Często.

Porównanie kredytów, pożyczek bankowych i pozabankowych: Kredyty Porównywarka. Najnowsze propozycje banków i firm pożyczkowych.

#6 dkfinanse

dkfinanse

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 21:11

To proszę o przykłady takich firm.

tel. 737 951 557  

biuro@dkfinanse.pl

#7 Kasia73

Kasia73

Zasłużony użytkownik

• 169 postów

Normalna

Napisany 18 październik 2016 - 07:23

To proszę sobie poszukać i następnie skontaktować się z daną firmą, nie będę reklamowała  żadnej z nich.

#8 dkfinanse

dkfinanse

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 18 październik 2016 - 18:01

Ale proszę o przykłady takich firm, bo mi się wydaje że nie masz o tym zielonego pojęcia co piszesz...

Firmy leasingowe jedynie w przypadku szkody wskazują serwisy rekomendowane, lecz nie trzeba z nich korzystać.

tel. 737 951 557  

biuro@dkfinanse.pl

#9 Kasia73

Kasia73

Zasłużony użytkownik

• 169 postów

Normalna

Napisany 19 październik 2016 - 06:00

Nie będę się przerzucać wiem-nie wiem - napisałam powyżej moje zdanie w tym temacie.

Jeżeli twierdzisz, że reprezentujesz niezależnych doradców finansowych, którzy działają na rynku od 5 lat, to dobrze powinieneś widzieć jaka firmy mają takie warunki. Lepiej, żeby to klient wiedział.

#10 lzalewski

lzalewski

Ekspert

• 434 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 19 październik 2016 - 20:07

Kasia73 jeśli piszesz w formie doradczej to nie powinno być Twoje zdanie, tylko zdanie poparte faktami. Osobiście korzystałem z leasingu i osobiście znam ofertę co najmniej kilku firm leasingowych i nie spotkałem się z wymogiem serwisowania w konkretnym punkcie. Chętnie poznam więc choćby jedną taką firmę. Możesz napisać mi na priv. Wówczas to sprawdzę i aby nie reklamować po prostu potwierdzę Twoje słowa.

Łukasz Zalewski

tel. 728 455 024

lzalewski@muratorfinanse.pl

#11 dkfinanse

dkfinanse

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 19 październik 2016 - 21:25

Ale napisalas ze sa takie firmy, wiec chcialbym je poznac oraz pewnie inni uzytkownicy ;)

Edytowany przez dkfinanse, 19 październik 2016 - 21:26 .

tel. 737 951 557  

biuro@dkfinanse.pl

#12 lzalewski

lzalewski

Ekspert

• 434 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 24 październik 2016 - 10:49

Kasia73 nadal nie doczekałem się nazwy firmy leasingowej.

Łukasz Zalewski

tel. 728 455 024

lzalewski@muratorfinanse.pl

#13 VictorVran

VictorVran

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 06 listopad 2016 - 16:26

Wydaje mi się, że kredyt, szczególnie jeśli nie jest to na firmę. Jak dla mnie na korzyść tego rozwiązania przemawia fakt, że samochód masz na własność od początku. Poza tym rynek kredytowy jest mam wrażenie lepiej rozwinięty niż leasingi. Mam większe zaufanie do banków pokroju raiffeisen w kwestiach kredytowych

#14 Masczepan

Masczepan

Aktywny użytkownik

• 13 postów

Normalna

Napisany 29 listopad 2016 - 11:08

Zgadzam się z Victorem. Dodatkowym plusem leasingu jest fakt, że można nim jeździć jak własnym, a po zakończeniu okresu leasingowego - po prostu oddać, nie wykupywać na sam koniec. Tu znajduje się fajne podsumowanie różnic pomiędzy tymi dwoma formami finansowania zakupu samochodu: http://www.samochodowo.com.pl/kupno-i-sprzedaz/kredyt/kredyt-samochodowy-czy-leasing-jak-sfinansowac-swoj-samochod/

#15 VictorVran

VictorVran

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 02 grudzień 2016 - 09:29

Zgadzam się z Victorem. Dodatkowym plusem leasingu jest fakt, że można nim jeździć jak własnym, a po zakończeniu okresu leasingowego - po prostu oddać, nie wykupywać na sam koniec. Tu znajduje się fajne podsumowanie różnic pomiędzy tymi dwoma formami finansowania zakupu samochodu: http://www.samochodowo.com.pl/kupno-i-sprzedaz/kredyt/kredyt-samochodowy-czy-leasing-jak-sfinansowac-swoj-samochod/

Czyli zgadzasz się ze mną, mówiącym, że kredyt dla osoby prywatnej jest lepszy a później zachęcasz do leasingu? : D 

A tak nawiasem mówiąc to znajomy ostatnio rozglądał się za kredytem samochodowym i porównywał z leasingiem. Ma konto w raiffeisenie więc porównał ich kredyt samochodowy i leasing i lepiej dla niego wyszedł kredyt. Warto szukać żeby się nie wrzucić w niepotrzebne koszta.