Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Różnica pomiędzy kredytem a pożyczką

kredyt gotówkowy pożyczka gotówkowa

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

    Moderator

  • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:49

 Pożyczka, kredyt, często te dwa określenia słyszymy wymiennie. Jednak wcale nie oznaczają one tego samego. Co innego pożyczka, a co innego kredyt. Jakie więc są różnice pomiędzy tymi wyrażeniami? Po pierwsze, kredyt, to określenie ściśle bankowe. Kredyty mogą być udzielane tylko przez banki i wszelkie przepisy z tym związane, są regulowane prawem bankowym. Natomiast pożyczki, może udzielić każdy. Przepisy z tym związane są regulowane kodeksem cywilnym.

Kolejną różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest fakt, że kredyt musi być udzielony na ściśle określony cel. Jeżeli kredytobiorca nie wykorzysta pieniędzy na ten cel, bank ma prawo wypowiedzieć umowę i zażądać zwrotu pieniędzy. Z kolei gdy bierzemy pożyczkę, nie musimy określać na co chcemy te pieniądze wykorzystać.

Gdy bierzemy kredyt, umowa pomiędzy bankiem a kredytobiorcą musi być spisana na piśmie. Musi się w niej znajdować oprocentowanie jakie powinien zapłacić wnioskodawca, prowizja, dokładny termin spłaty itp. Natomiast pożyczka nie wymaga takich formalności. Nie musi się nawet spisywać umowę, wystarczy że pożyczkodawca i pożyczkobiorca dogadają się pomiędzy sobą. Oczywiście zaleca się spisanie takiej umowy, aby obydwie strony były zabezpieczone.

Tak w skrócie wyglądają różnice pomiędzy tymi wyrażeniami. Mam nadzieję, że każdy kto je pozna, będzie wiedział kiedy mamy do czynienia z kredytem, a kiedy z pożyczką. Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa