Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak ściągane są długi?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 slawek2016

slawek2016

Doświadczony użytkownik

• 68 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 07 luty 2017 - 22:05

Hej. Ciekaw jestem w jaki sposób firmy pożyczkowe wzywają do zapłaty należności? Nigdy nie miałem żadnych opóźnień w spłatach, więc nie wiem. Czy nie upominają i od razu sprzedają dług firmie windykacyjnej? Czy może najpier sami działają?

#2 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 992 postów

Reputacja: 9
Normalna

Napisany 08 luty 2017 - 08:27

Upominają np. sms/mail/telefon pisemne upomnienie.Windykacja to ostateczność.

#3 arek0723

arek0723

Normalna

Napisany 27 luty 2017 - 22:31

Firmy pożyczkowe ściągają pieniądze "monitem". Innymi sł owy jest to ponaglenie lub przypomnienie pożyczkobiorcy o spłacie zobowiązania. Koszty sporządzenia i przekazania takiego monitu ponoszą dłużnicy. Czesto są to niemałe koszty, bo firmy pożyczkowe nawet za jednego smsa mogą sobie liczyć do kilkudziecięciu złotych. Lepiej do tego nie dopuszczać.

#4 dzisiaj_jutro

dzisiaj_jutro

Doświadczony użytkownik

• 95 postów

Normalna

Napisany 07 marzec 2017 - 22:39

Tak. Przy tych firmach, gdzie odsetki są duże, mniej znanych trzeba bardzo uważać na takie rzeczy, bo rzeczywiście te koszty ściągania długu mogą okazać się bardzo duże. Nie chodzi tylko o smsy, ale też o wszelką korespondencję, czyli upomnienia wysyłane każdą drogą. Także te znane firmy zarabiają na takich rzeczach, więc najlepiej byłoby płacić w terminie i nie dowiadywać się na własnej skórze jak to jest robione.

#5 slawek2016

slawek2016

Doświadczony użytkownik

• 68 postów

Normalna

Napisany 09 marzec 2017 - 23:03

Naprawdę firmy pozabankowe mogą pobierać duże opłaty za powiadamianie smsem, czy listownie? Czy jest taki zapis w umowie pożyczki, że w razie czego firma pobiera takie i takie opłaty za dane ponaglenia? A po jakim czasie firmy sprzedają dług firmie windykacyjnej? Ile to wszystko trwa?

#6 Korfu

Korfu

Doświadczony użytkownik

• 98 postów

Normalna

Napisany 15 marzec 2017 - 23:29

Co ciekawe taki monit nie jest wysyłany jedynie w przypadku niespłacenia pożyczki, ale może być wysłany także w przypadku, gdy klient nie dostarczy wymaganych dokumentów lub też nie spełni innych wymogów, które są zamieszczone w umowie.

W przypadku opóźnień, niektóre firmy często najpierw dzownią do klientów, aby dowiedzieć się jaki jest powód opóźnieniń, dopiro później wysyłają monit. Nie oznacza to jednak, że umorzą nam opłaty za wysłane monity. Trzeba tez pamiętać o odsetkach ustawowych, które należą się firmie pożyczkowej za każdy dzień zwłoki.

#7 Tawek

Tawek

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Normalna

Napisany 21 marzec 2017 - 22:21

Czemu niby mieliby odpuścić, skoro takie ponaglenia to także zysk dla tych firm? I to cakiem niezły zysk. Sami, biorąc pożyczkę, powinniśmy być świadomi, że jeżeli nie spąłcimy jej w terminie to oddać będziemy musieli dużo więcej. Moim zdaniem to nawet dobrze, że firmy pożyczkowe naliczają tak duże koszty związane ze ściąganiem dugów, ponieważ może w ten sposób chociaż jakąś ilość klientów przestrzeże to przed opóźnieniami. Gdyby te koszty były minimalne, nikt tak naprawdę by się tym nie przejmował. Nie ma to nie, odda trochę później, dopłaci minimalnie więcej i będzie spokój. A tu nie- trzeba będzie oddać więcej, więc niekoniecznie każdy będzie tak chciał.

#8 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Normalna

Napisany 22 marzec 2017 - 21:52

Wiele firm, które są tanie i na przykład te, które mają darmowe pierwsze pożyczki muszą na czymś zarabiać, więc ustawiają wysokie koszty ponagleń, dzięki czemu chociaż po części rekomensują sobie to, że nie zarabiają na pożyczaniu. Nigdy nie brałam pożyczek, więc nie wiem, a chciałabym się dowiedzieć, czy w umowie o pożyczkę wyszczególnione jest ile za co się płaci, jeżeli chodzi o ściąganie długów. Mam tu na myśli, czy jest zapis, że na przykład za listowne ponaglenie pobierana jest taka i taka opłata (dokładnie określona kwota). wie ktoś?

#9 kasiawrobelek.87

kasiawrobelek.87

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 15 październik 2020 - 13:21

Miałam do czynienia z firmą Hoist kilka lat temu. Dostałam telefon od nich, mieliśmy małą dyskusję, w rezultacie ustaliliśmy plan spłaty najbardziej dopasowany do moich możliwości i tyle