Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Na czym polegają oszustwa na stronach internetowych?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 19 luty 2017 - 22:24

Podobno w sieci jest wiele stron internetowych firm, które oferują pożyczki społecznościowe, a de facto działąją jedynie po to, aby naciągac ludzi, a z prawdziwymi pożyczkami mają niewiele wspólnego. Słyszeliście o tym? Jakie to strony i na czym polegają te oszustwa?

#2 propabilistyk

propabilistyk

Aktywny użytkownik

• 43 postów

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 20 luty 2017 - 10:53

Nie słyszałem. Wystarczy korzystać z pewnych platform pożyczek społecznościowych, które funkcjonują od lat i nie będzie problemów.

Aktualne rankingi pożyczek rankingichwilowek.pl

#3 arek0723

arek0723

Zasłużony użytkownik

• 139 postów

Normalna

Napisany 27 luty 2017 - 22:17

Oszuści są wszędzie. Trzeba o tym pamiętać i, tak jak napisał propabalistyk, należy korzystać wyłacznie ze sprawdzonych platform- wtedy istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że zostaniemy oszukani. Takie strony na pewno istenieją, natmiast osobiście nie słyszałem o jakiejś konkretnej, której należałoby się wystrzegać. W sumie teraz praktycznie każdą firmę, stronę itp. można sobie sprawdzić, chociażby szukając opinii w internecie.

#4 dzisiaj_jutro

dzisiaj_jutro

Doświadczony użytkownik

• 95 postów

Normalna

Napisany 03 marzec 2017 - 22:36

Zawsze można trafić na jakiś pseudo portal oferjący pożyczki społecznościowe. Słyszałem o kilku takich stronach, ale nie są to sprawdzone informacje, więc też nie chcę nikomu robic antyreklamy i czarnego PRu. Może na dniach poczytam o tych stronach i to zweryfikuję, wtedy napiszę.A oszustó wszędzie pełno, więc wiadomo, że trzeba uważać. Korzystanie ze sprawdzonych portali to najlepsza rada.

#5 Korfu

Korfu

Doświadczony użytkownik

• 98 postów

Normalna

Napisany 13 marzec 2017 - 22:38

Ja również nie słyszałem o takich portalach, ale pewnie to dlatego, że temat pożyczek społecznościowych nie interesuje mnie za bardzo. Mało bezpieczne wydają mi się pozyczki w firmach pozabankowych, a co dopiero takie brane przez jakieś portale. Tym bardziej teraz, po przeczytaniu tego tematu. Raczej nie zdecydowałbym się na taką pożyczkę. A co do oszustw to nie ma się co dziwić- w internecie różne rzeczy się dzieją i czasem naprawdę ciężko coś zweryfikować.

#6 Tawek

Tawek

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Normalna

Napisany 22 marzec 2017 - 20:49

Moje pojęcie o pożyczkach społecznościowych jest nikłe, więc średnio orientuję się w tym temacie. Ale mimo to nie trudno mi jest sobie wyobrazić, że tu mogą oszukiwać. Wydaje mi się, że takie internetowe portale są duzo bardziej podatniejsze na różnego rodzaju oszustwa- to znaczy chodzi mi o to, że łatwiej założyć portal niż na przykład placówkę stacjonarną. W internecie jesteśmy anonimowi i łatwiej kogoś oszukać. Tak mi się przynajmniej wydaje. Datego mam bardzo ograniczone zaufanie do takiego typu portali i nie korzystam z nich.

#7 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Normalna

Napisany 23 marzec 2017 - 22:46

Ja nie wiem na jakiej zasadzie działają takie pożyczki społecznościowe. Nie wiem zupełnie na czym to polega, ale jeżeli trzeba się rejestrować  na jakimś portalu i podawać wszystkie swje dane, to przecież wcale nie trudno o wpakowanie się w kłopoty. Co do takich portali ja przyjumję zasadę ograniczonego zaufania. Szczególnie jeżeli rejestrujemy się na niesprawdzonych portalach.

#8 PozyczkaBez.pl

PozyczkaBez.pl

Doświadczony użytkownik

• 74 postów
  • LokalizacjaPoznań

Normalna

Napisany 24 marzec 2017 - 10:43

Jest kilka takich. Nie będę podawał nazw ale np. żeby złożyć wniosek trzeba wysłać sms za 23 zł lub dzwonić na 0700 i na pewno nie dostanie się pożyczki.

Takie 2 firmy są w Poznaniu a ich siedziba to kawalerka w bloku. Jedna jest na Pana X a druga na Panią X.

www.Forum.pozyczkabez.pl

#9 arek0723

arek0723

Zasłużony użytkownik

• 139 postów

Normalna

Napisany 26 marzec 2017 - 22:42

a jakie platformy polecacie?

Chyba najbardziej polecaną, a jednocześnie nabardziej znaną jest kokos.pl. Często polecatane jest też Finansowo, Sekrata czy Zakra. To chyba najbardziej znane.. Jest też Monetto- to znaczy chyba, bo nie wiem czy dobrze kojarzę, ale gdzieś czytałem, że ten portal chyba już nie istenieje.. został wykupiony przez inny? Wie ktoś coś na temat tego portalu? Nie chciałbym udzielać fałszywych informacji.

#10 PozyczkaBez.pl

PozyczkaBez.pl

Doświadczony użytkownik

• 74 postów
  • LokalizacjaPoznań

Normalna

Napisany 14 kwiecień 2017 - 17:22

Chyba najbardziej polecaną, a jednocześnie nabardziej znaną jest kokos.pl. Często polecatane jest też Finansowo, Sekrata czy Zakra. To chyba najbardziej znane.. Jest też Monetto- to znaczy chyba, bo nie wiem czy dobrze kojarzę, ale gdzieś czytałem, że ten portal chyba już nie istenieje.. został wykupiony przez inny? Wie ktoś coś na temat tego portalu? Nie chciałbym udzielać fałszywych informacji.

Zakra z tego co mi wiadomo ma sprawę w Prokuraturze, są na liście KNF i UOKiK

http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,Nowe-Amber-Gold-KNF-ostrzega-przed-korzystaniem-z-uslug-firmy-Zakra,wid,16592170,wiadomosc.html?ticaid=118f8a&_ticrsn=3

Polecamy korzystanie ze sprawdzonych firm które można znaleźć m.in. na naszym portalu.

www.Forum.pozyczkabez.pl

#11 markodarko33

markodarko33

Nowy użytkownik

• 5 postów

Normalna

Napisany 14 kwiecień 2017 - 18:57

Pozyczki spolecznosciowe sa dla tych co lubia tracic kase.
Jak lubicie robic darowizny to prosze bardzo.
Dzialalem troche na finansowo i co z tego ze mieli po 1000 komentarzy na plus, weryfikacje i uciekali z kasą ?!