Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Zła historia w BIK


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 AX1

AX1

  Nowy użytkownik

 • 4 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 20:16

Niestety mam zlą historię w BIK. Złożyło sie na to wiele czynników jak zmiana pracy, niespodziewany remont w domu itp. W związku z tym spłacałem swój kredyt hipoteczny z opóźnieniem, ale teraz jestem już na finansowej prostej i wszystko jest płacone na bieżąco. Jednakże moja kartoteka w BIK nie wygląda zbyt dobrze i w związku z tym mam pytanie. Kiedy te wszystkie negatywne oceny zniknął? Czy wraz z zakończeniem spłaty kredytu?#2 eRzecznikBIK

eRzecznikBIK

  Zasłużony użytkownik

 • 111 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 21 kwiecień 2017 - 09:12

Informacje na temat kredytu są przetwarzane w BIK przez cały okres spłaty. Dalsze przetwarzanie uzależnione jest od tego czy kredyt był spłacany terminowo czy z opóźnieniami powyżej 60 dni.

Jeśli w trakcie spłaty nie wystąpiły opóźnienia powyżej 60 dni, po spłacie kredytu dane są przenoszone do bazy danych statystycznych i nie są widoczne dla banków chyba, że została udzielona zgoda na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania. Jeśli tak, dane są dalej przetwarzane przez okres na jaki została udzielona zgoda. Bez takiej zgody kredyt "znika" z historii, a szkoda tracić taki atut.

Jeśli w trakcie spłaty kredytu wystąpiły opóźnienia powyżej 60 dni i minęło 30 dni od poinformowania przez bank o zamiarze przetwarzania danych po wygaśnięciu zobowiązania, dane będą przetwarzane przez BIK przez 5 lat od całkowitej spłaty kredytu.Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście