Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy można sprzedać samochód, na który jest zaciągnięty kredyt?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 stasiek111

stasiek111

Doświadczony użytkownik

• 50 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 14 czerwiec 2017 - 20:55

Cześć. Może tu dowiem się jaka jest odpowiedź na moje pytanie. Czy wiecie czy można sprzedać samochód, na który zaciągnięty został kredyt samochodowy? Oczywiście chodzi mi o przypadek, że kredyt jest w trakcie spłacania, a nie gdy jest już spłacony. Czy spłacając samochód ten samochód jest już całkowicie nasz i możemy z nim robić co chcemy?

#2 KatarzynaSawicka

KatarzynaSawicka

Doświadczony użytkownik

• 86 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 16 czerwiec 2017 - 23:17

Oczywiście istnieje taka możliwość. Trzeba jednak powiadomić bank, że podjęlimy taką daecyzję Jeżeli kredyt był zabezpieczony zestawem rejestrowanym to bank musi wydać zgodę na sprzedaż samochodu, na który został zaciągnięty kredyt samochodowy?

#3 zoe33

zoe33

Aktywny użytkownik

• 42 postów

Normalna

Napisany 22 czerwiec 2017 - 21:37

Sprzedaż samochodu w czasie jego kredytowania wcale nie jest taka łatwa z powodu różnych obciążeń bankowych. Banki mają zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego, przewłaszczenia, przewłaszczenia pod warunkiem zawieszającym czy depozytu karty pojazdu.

Zanim zaciągniemy kredyt samochodowy warto zapytać się w banku jakie mają procedury w takich przypadkach (nigdy nic nie wiadomo, więc lepiej wiedzieć wszystko, niż mieć później problem). Oczywiście bank trzeba koniecznie poinformować o chęci sprzedaży samochodu.

Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze spłacenie kredytu samochodowego- wtedy samochód staje się naszą własnością i nie musimy się nikomu tłumaczyć z naszej decyzji i sprzedaż stanie się prostsza.

#4 stasiek111

stasiek111

Doświadczony użytkownik

• 50 postów

Normalna

Napisany 27 czerwiec 2017 - 20:08

No tak, ale żeby wcześniej spłacić kredyt należy te pieniądze mieć- a jak się nie ma i jest potrzeba sprzedać samochód? Najważniejsze, że istnieje taka możliwość, bo już myślałem, że sprzedaż auta jest możliwa dopiero po spłaceniu kredytu.

#5 VictorVran

VictorVran

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 04 lipiec 2017 - 11:48

To zależy od umowy, ale w gruncie rzeczy można. Zawsze możesz np zadzwonić do firmy która dawała Ci kredyt na samochód

Ja sam jak brałem kredyt w toyota banku to o czymś takim wspominali ale nie pamiętam już szczegółów