Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna

kredyt gotówkowy pożyczka hipoteczna

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Ania

Ania

  Nowy użytkownik

 • 9 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 25 czerwiec 2013 - 18:44

Witam, potrzebuje pożyczyć większą sumę pieniędzy, jednak nie ma to nic wspólnego z inwestycją w nieruchomości. Co będzie dla mnie bardziej korzystne: kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna.



#2 Marcin

Marcin

  Moderator

 • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:35

 Jeśli ma Pani nieruchomość, która może być zabezpieczeniem pożyczki, a chyba Pani ją posiada, skoro zastanawia się nad pożyczką hipoteczną, to decydowanie polecam pożyczkę hipoteczną. Przede wszystkim jej oprocentowanie jest dużo niższe. Zazwyczaj jest ono zaledwie o 1-2 punkty procentowe wyższe niż kredytów hipotecznych, które są chyba najtańsze na rynku. Oczywiście pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, a bank nie będzie wnikał co zrobimy z gotówką. Niezmiernie ważną sprawą, jest przy pożyczce gotówkowej nieruchomość. Oczywiście im więcej jest warta, tym więcej pieniędzy można pożyczyć. Jednak banki nigdy nie dadzą Pani kredytu, na całą wartość nieruchomości. Różne banki przyjmują tu różne rozwiązania, jednak zwykle możemy pożyczyć od 50 do 80% wartości nieruchomości. Co ciekawe, pożyczkobiorca wcale nie musi zaproponować jako zabezpieczenie pożyczki własnej nieruchomości. Jeśli właściciel jakiegoś domu, mieszkania itp., godzi się, aby była ona zabezpieczeniem pożyczki, banki nie robią z tego problemu. Ważne aby była ona warta określoną sumę pieniędzy i aby nie było w jej księdze wieczystej żadnych wpisów.

Czy pożyczka hipoteczna bardziej opłaca się od kredytu gotówkowego, decyduje też kwota jaka nas interesuje. Im jest ona wyższa, tym pożyczka hipoteczna jest bardziej opłacalna. Wynika to z faktu, że na początku musimy ponieść pewne koszty, związane z ustanowieniem zabezpieczenia, więc przy niższych kwotach, mniejsze oprocentowanie nie zrekompensuje nam poniesionych kosztów. Sporą zaletą pożyczki hipotecznej jest fakt, że można ją zaciągnąć na dłuższy czas, niż w przypadku kredytu gotówkowego. Znacznie obniża to ratę i nasz domowy budżet nie odczuwa pożyczki aż tak bardzo.

Podsumowując, pożyczka gotówkowa to:

 • niższe oprocentowanie,

 • niższa rata dzięki wydłużonej spłacie,

 • gotówka na dowolny cel,

 • brak konieczności proponowania poręczycieli

 

Mam nadzieje, że pomogłem:)


 • mentalny lubi to









Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: kredyt gotówkowy, pożyczka hipoteczna