Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyjść z problemów chwilówkowych

pomoc zadłużpnym. dług dłużnik chwilówka chwilówki pętla kredyowa spirala długów komornik windykacja

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 financeGroup-blog

financeGroup-blog

Nowy użytkownik

• 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 29 lipiec 2017 - 08:14

Do napisania tego artykułu w pewnym stopniu skłoniła mnie moja praca, a raczej współpraca z szeregiem osób, którzy nie wiedząc kiedy i czemu popadli w pułapkę finansową. Poszukując pomocy, rozwiązania problemów, stabilizacji finansowej osoby te trafiają do mnie i tu zaczyna się problem. Na co dzień słucham różnych historii, historii różnych ludzi, ludzi zamieszkujący niemal każdy region Polski. Każdorazowo starając się w swojej pracy podejść indywidualnie do każdego Klienta i Jego problemu słucham tych historii. A to, że potrzebne były pieniądze na remont, a to, że dla banku jest się osobą niewiarygodną dla tych instytucji bo nie ma się umowy o pracę na czas nie określony więc skorzystało się z oferty para banku, innym razem słyszę, że w Bankach Klient ma już kilka pożyczek i nie daje rady spłacać rat zatem bierze kolejne zobowiązanie w para bankach, czy SKOK by nowym kredytem czy pożyczką spłacić zaległości ratalne w Banku. Co człowiek – powiedzieć można to osobna historia, problem, a nieraz dramat. Szukając ratunku, rozwiązania problemu niektórzy skłonni są podpisać niemal każdą z podstawianych im umów pożyczkowych i kredytowych, mało, kto skłonny jest czytać co podpisuje, zaś pośrednik finansowy wskazuje w takiej umowie jedynie paragrafy czy punkty dogodne dla siebie. Niby lichwa w naszym kraju jest zakazana, niemniej szereg para banków działa na pograniczu prawa wykorzystując z jednej strony luki w prawie zaś z drugiej dramatyczne położenie swoich Klientów. Znam przypadki, że z tytułu zawartych umów ludzie tracili mieszkania, majątki, domy. Po nie zapłaceniu raty z kolosalnymi odsetkami i kosztami manipulacyjnymi (nadmieniam, że w niektórych wypadkach takiego kredytu nie da się zwyczajnie spłacić), następuje natychmiastowa, nachalna windykacja – zresztą giełda długów kwitnie, a firmy windykacyjne rodzą się jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”, reklamując się bezwzględnością czy skutecznością. Zatem moje rozmowy z ludźmi zadłużonymi często kierowane są na temat licznych firm windykacyjnych i metod jakimi się posługują nękając, zastraszając ostatnimi czasy też angażując w swoje sprawy sąsiadów dłużników. Najczęściej mówią, że „mają do przekazania ważną sprawę finansową”. Spirala zadłużenia w para bankach mimo, że na ten czas nie posiadam statystyk GUS jest olbrzymia. Zresztą olbrzymia jest ilość ogłoszeń kredytowych w Internecie, na słupach energetycznych, tablicach ogłoszeń. Kolejnym problemem dla Klientów, a żniwem za „nic nierobienie” dla firm są chwilówki. Małe kwoty od 50,00PLN do 1500,00PLN pożyczane na, krótkie okresy do 1 miesiąca są wszędzie. Każde podwórko na rynku miasta, na każdym zakręcie „dają” każdemu na dowód, bez BIK, KRD czy innych baz. Osoby zdesperowane, nie myślą co robią zadłużając się kolejno w firmach chwilówkowych. Nie wiedzą jak wygląda spłata takiej chwilówki, a niektórzy z moich rozmówców mają ich około 5 zaś rekordzista 25. Co miesiąc „biorca chwilówki” nie mając odpowiedniego kapitału na spłatę jej w całości musi płacić opłatę za jej przedłużenie często wartości od 25-50% samej chwilówki. Niezły biznes dla firm chwilówkowych i utopia bez wyjścia (dopóki nie zmieni się polski system prawny) z spirali zadłużeń chwilówkowych. Kolejnym błędem osób zadłużonych jest „szukanie ratunku”, tam gdzie rzekomo dają kredyty wszystkim i z komornikiem. Zazwyczaj tego typu pośrednictwa finansowe działają na zasadzie różnego rodzaju opłat – czy to przygotowawczych, czy manipulacyjnych, czy na pokrycie kosztów własnych. Osoby, z którymi na co dzień rozmawiam, często na pokrycie kosztów pośrednika kredytowego – dumnie nazywającego się doradcą finansowym – zachodzą do biur obok po kolejną chwilówkę, którą zanoszą w całości takiemu pośrednikowi. Po opłaceniu pośrednika czekają z nadzieją koło tygodnia, dwóch, trzech z nadzieją, że pośrednik wydostanie i z tarapatów finansowych – niemniej zazwyczaj słyszą, że banki odmawiają bo mają zajęcia komornicze czy wpisy w BIK. W ten sposób zostaje kolejna chwilówka do spłaty i niespłacone zobowiązania, zarazem zostaje zawód i zniesmaczenie. Często w swojej pracy słyszę – „ja, nie wiem, jak do tego doszło”, „nie wiem kiedy tak się zadłużyłem” … Co mam robić kiedy non stop dzwonią do mnie firmy windykacyjne, chcąc deklaracji kiedy i jak spłacę dług, często strasząc wysłaniem pracowników terenowych. Nękają wysyłając sms, listy z wezwaniami do zapłaty. Ludzie często już sami nie wiedzą komu mają i za co i ile płacić, w lawinie długów i zaciągniętych pożyczek tracą rachubę co wykorzystuję w tej finansowej złotej machinie inni. Ślą kolejną propozycję wzięcia kolejnego długu, pożyczka z niską ratą, ta pożyczka jest tylko dla Ciebie, weź naszą pożyczkę i o nic się nie martw… pożyczka w 15 minut na twoim koncie, weź 500,00 a po miesiącu oddaj 510,00, bieżesz 1600,00 oddajesz 1600,00. Więc większość korzysta nie zdając sobie sprawy z ukrytych kosztów, o których głośno nikt nie mówi. Nikt nie powie, że jeżeli po miesiącu nie oddasz 510,00 a przypomnę, że wziąłeś 500,00PLN to do póki nie spłacisz w całości 510,00 co miesiąc przedłużać będziesz termin zwrotu płacą dodatkowe 150,00PLN – to samo dotyczy „weź 1600,00 po miesiącu oddasz 1600,00 czyli tyle ile wziąłeś”, bierzemy nie zastanawiając się, skąd za niespełna miesiąc weźmiemy owe 1600,00PLN, liczy się fakt, że za 15 minut 1600,00 było na naszym rachunku bankowym. Po miesiącu płacimy tylko 400,00 złotych za „przedłużenie” i tak przez 12 kolejnych miesięcy po 400,00 złotych, nim uzbieramy wzięte 1600,00 by oddać 1600,00 nie zdając sobie sprawy, że po upływie roku spłaciliśmy już 4800,00 złotych – komu i za co – firmie finansowej za 1600,00PLN na miesiąc. Proszę pana, czy sądzi pan, że to jest uczciwe? Słyszę na co dzień. I co mam powiedzieć. W końcu każdy z nas ma wolną wolę i nikt do tego typu pożyczek nikogo nie zmusza, sami podejmujemy decyzję o wzięciu takiego zobowiązania – często pod presją innych zobowiązań, często nakłaniani przez pracowników firm windykacyjnych. ... Ciąg dalszy na stronie naszego bloga: www.financegroup.blog.pl

Załączone pliki

#2 Devil93

Devil93

Nowy użytkownik

• 5 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 31 październik 2018 - 11:16

Wiele osób daje się ponieść, jeśli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy poprzez portale pożyczkowe z chwilówkami, nie jesteś sam. Myślę, że moją podpowiedzą będzie link do strony o nazwie  Spirala Zadłużenia https://spiralazadluzenia.pl/abc-upadlosci/, zawierającej ciekawe informacje dla tych, którzy jak Ty, mają jakieś zadłużenia. Pamiętaj, że oprócz zbiorczego kredytu na chwilówki są również i inne rozwiązania. 

Edytowany przez Devil93, 31 październik 2018 - 11:18 .