Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Sprzedaż - kupno mieszkania z kredytem

kredyt hipoteczny pożyczka hipoteczna

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

  Moderator

 • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:02

 Wiele osób które posiadają mieszkanie lub dom, a na których ustanowione jest zabezpieczenie hipoteczne, zastanawia się, czy taką nieruchomość można sprzedać. Odpowiedź jest jedna – oczywiście że tak. Jest z tym troszkę więcej zachodu niż w przypadku „czystych” nieruchomości, jednakże jest to jak najbardziej do wykonania.

Jeżeli mamy kupca na naszą nieruchomość, musimy iść do banku z prośbą o wydanie zaświadczenia o aktualnej wysokości kredytu. Możemy też poprosić o zaświadczenie, że jeżeli cały kredyt zostanie spłacony, bank da nam dokumenty do wykreślenia wpisu z hipoteki. Musimy sobie zdawać sprawę, że banki bardzo często pobierają opłatę za wcześniejszą spłatę, więc musimy wziąć to pod uwagę w naszych obliczeniach. Następnie u notariusza spisujemy umowę przedwstępną kupna-sprzedaży i udajemy się do banku. Kupujący przelewa na wskazany przez bank rachunek kwotę, dzięki której całe zadłużenie zostanie spłacone. Jeżeli suma transakcji jest wyższa od sumy zadłużenia, pozostała część pieniędzy wpływa na konto sprzedającego.

Gdy kredyt jest już całkowicie spłacony, bank wydaje dokumenty niezbędne do wykreślenia wpisu hipotecznego i nowy właściciel nieruchomości po kilku tygodniach ma już nieruchomość z czystą kartoteką.

Nie ma znaczenia, czy kupujący ma pieniądze na swoim koncie, czy będą one pochodziły z kredytu. Procedura wygląda tak samo, z tym że po wykreśleniu w księdze wieczystej starego banku, pojawi się tam nowy wpis, dotyczący nowego banku kredytującego. #2 pkropka

pkropka

  Nowy użytkownik

 • 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 11 marzec 2014 - 15:22

A jak sprawa wygląda kiedy kupuje mieszkanie poprzez biuro nieruchomości ? Ja swoje kupiłem właśnie za pośrednictwem biura Certus i nie wiem czy mogę tak nim zarządzać, że komuś je wynajmę ciągle spłacając skredyt, jak to wygląda w takiej sytuacji, co moge ogólnie robic z takim mieszkaniem ?#3 Goldmen

Goldmen

  Nowy użytkownik

 • 5 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 12 marzec 2014 - 07:51

Wydaje mi się, że nie ma różnicy, czy mieszkanie kupujesz a pośrednictwem biura nieruchomości, czy też bezpośrednio od sprzedającego. Mieszkanie jest twoje i możesz z nim robić wszystko co ci się podoba. Jeśli kupiłaś je za pośrednictwem biura nieruchomości, to oni tylko pośredniczyli w sprzedaży tego mieszkania i na tym ich rola się kończy. Możesz je jak najbardziej bez ich zgody sprzedać, wynająć itp.Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna