Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Na jaki okres można zaciągnąć kredyt hipoteczny?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 jerzy.tesla

jerzy.tesla

Aktywny użytkownik

• 49 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 01 wrzesień 2017 - 21:52

Powiedzcie mi na jaki okres można zaciągnąć kredyt hipoteczny? Chodzi mi o taki minimalny czas oraz taki czas maksymalnego okresu kredytowania. Najczęściej chyba ludzie zaciągają kredyty hipoteczne na 25-30 lat. Tak ma wielu moich znajomych. Czy można zaciągnąć kredyt na więcej niż to 30 lat? 

#2 KatarzynaSawicka

KatarzynaSawicka

Doświadczony użytkownik

• 86 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 05 wrzesień 2017 - 22:01

Według Rekomendacji S maksymalny czas kredytowania to 35 lat, ale zazwyczaj nie udziela się kredytów na dłużej niż 25 lat. 30 lat to naprawdę rzadkość, nie mówiąc od 35 lat.

#3 Martys

Martys

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 19 wrzesień 2017 - 22:16

Nie wiem czy dane są wciąż aktualne, ale znalazłem dane, że na przykład Alior Bank oferuje bądź oferował kredyt hipoteczny nawet na okres 50 lat. Artykuł był chyba sprzed kilku lat, więc nie wiem czy tak jest. Oczywiście napisano, że nie każdy kredyt na tak długi okres otrzyma, bo to też zależy od wieku kredytobiorcy. Chciałbym wiedzieć czy takie kredyty wciąż są w ofercie. Niektóre banki podawały też 40 lat kredytowania.

#4 jerzy.tesla

jerzy.tesla

Aktywny użytkownik

• 49 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 25 wrzesień 2017 - 20:27

Nie wiem czy dane są wciąż aktualne, ale znalazłem dane, że na przykład Alior Bank oferuje bądź oferował kredyt hipoteczny nawet na okres 50 lat. Artykuł był chyba sprzed kilku lat, więc nie wiem czy tak jest. Oczywiście napisano, że nie każdy kredyt na tak długi okres otrzyma, bo to też zależy od wieku kredytobiorcy. Chciałbym wiedzieć czy takie kredyty wciąż są w ofercie. Niektóre banki podawały też 40 lat kredytowania.

50 czy nawet 40 lat to bardzo dużo, ale nie wątpię, że znaleźliby się i chętni na taki okres kredytowania. Jeżeli takie kredyty są faktycznie dostępne to musi to być rzadkość, wymagania muszą być dość wysokie, ponieważ osobiście nie słyszałem, żeby ktoś otrzymał kredyt na tak długi czas. 25 lat to maksymalny okres na jaki kredyty wzięli moi znajomi, 30 lat obiło mi się o uszy, ale 40 i 50 lat nie. Czy ktoś może to potwierdzić?

#5 ulla77

ulla77

Aktywny użytkownik

• 42 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 04 październik 2017 - 22:06

Może i w ofertach taka długość kredytowania (40-50 lat) jest podana, ale w praktyce rzadko kiedy ma to zastosowanie z prostej przyczyny- banki mają przecież limit wiekowy kredytobiorcy. Nie udzielą kredytu na 50 lat w momencie, gdy kredytobiorca w chwili spłaty takiego kredytu będzie miał, dajmy na to, lat 90, tak? Poza tym nie widzę sensu brać kredytu na tak długi okres- żeby mieć miesięczne niższe raty? Jest to po prostu nieopłacalne, stąd też niestosowane.