Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy firma musi mieć zysk by dostać kredyt?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaliopa

Kaliopa

Nowy użytkownik

• 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 27 luty 2019 - 19:58

Jeżeli prowadzę działalność gospodarczą i praktycznie wychodzę "na zero" to mam szansę na jakiś kredyt, czy też muszę mieć zyski ze swojej działalności?

#2 Kredyty.Nest

Kredyty.Nest

Aktywny użytkownik

• 19 postów
  • LokalizacjaKraków / Rzeszów / cała Polska

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 28 luty 2019 - 02:38

Jeżeli prowadzę działalność gospodarczą i praktycznie wychodzę "na zero" to mam szansę na jakiś kredyt, czy też muszę mieć zyski ze swojej działalności?

Zdecydowana większość Banków patrzy na dochód, nie mniej jednak funkcjonuje również kilka ofert finansowania na podstawie przychodów i prognozy wzrostu, nawet w sytuacji straty na PIT... Możesz spróbować złożyć wniosek np. do Nest Banku.

Edytowany przez Kredyty.Nest, 28 luty 2019 - 02:38 .

#3 abertol

abertol

Nowy użytkownik

• 5 postów

Normalna

Napisany 24 marzec 2019 - 19:18

Wydaje mi się, że nie musi tak być

#4 maksik

maksik

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 27 marzec 2019 - 10:56

Wydaje mi sie, że banki na pewno takie wymagania mają. Tak samo firma musi być prowadzona minimum 12 miesięcy. Ale jest takie coś jak Finiata.pl i tam masz okres prowadzenia działalności 6 miesięcy, zabezpieczeniem jest podanie danych karty kredytowej/debetowej i należy przesłać wyciągi z banku za 6 miesięcy oraz fakturę wystawioną przez firmę. Ale najlepiej to chyba pytać na stronie tam jest czat z konsultantem. 

#5 Kasia33

Kasia33

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 28 marzec 2019 - 16:33

A na czym polega ta oferta Finiaty? Bo trochę tego nie rozumiem? Czy to jest tylko dla firm?

#6 maksik

maksik

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 01 kwiecień 2019 - 10:04

To jest odnawialna linia kredytowa i tak jest dla firm. Tak jak pisałem, trzeba działalność minimu 6 miesięcy prowadzić. Wejdź sobie na stronę finiata.pl i zobacz np. kalkulator. Pokarze Ci on jaką kwotę możesz pożyczyć i jakie raty będę do oddania. Tam też masz opisane koszty i oprocentowanie. 

#7 Kasia33

Kasia33

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 02 kwiecień 2019 - 08:05

Nie mogę znaleźć tych informacji, wchodzę na stronę, jest zakłada CENA, ale tak nic nie ma. Może wiesz jakie są opłaty i koszty posiadania takiego limitu Finiaty? 

#8 maksik

maksik

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 03 kwiecień 2019 - 09:15

Faktycznie, strona została przebudowana. Ale jest czat. I zadałem pytanie konsultantowi i otrzymałem odpowiedz, że koszt tu opłata za udzielony limit i opłata za wykorzystaną kwotę. Czyli jeśli mamy przyznany limit 10 tysięcy to miesięczna opłata za niego to 0,33% wartości, czyli 33 zł. Jeśli wykorzystamy kwotę to dodatkowo mamy 2,9% od wartości miesięcznie. Wydaje się to całkiem logicznie. A żeby dostać ofertę musisz na www.finiata.pl założyc konto i przesłać wymagane dokumenty. 

#9 Kasia33

Kasia33

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 04 kwiecień 2019 - 13:44

Ok, a czy można taki limit spłacić szybciej i jak wygląda sytuacja z oprocentowaniem jeśli jest płatne co miesiać 2,9% od wykorzystanej kwoty? 

#10 maksik

maksik

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 05 kwiecień 2019 - 10:00

Pewnie, że możesz. W każdym banku tak samo jak w ofetcie Finiaty jest taka możliwość. Plus jednak jest taki, że jeśli spłacisz np. cały wykorzystany limit w np 1 miesiacu to odsetki są naliczane tylko za jeden miesiac czyli 0,33% opłaty z alimit i 2,9% od kwoty wykorzystanej. 

#11 Kasia33

Kasia33

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 08 kwiecień 2019 - 10:03

No wygląda to bardzo korzystnie. Ja podchodzę bardzo rozsądnie do pożyczek dlatego tak dopytauje. Ale z ciekawości chyba jeszcze sprawdzę oferty banków i może porównam. Chociaż z informacji jakie dostałam od Ciebie i wyczytałam na stronie Finiaty jestem coraz bardziej przekonana. Ale widzę też opcje fakturowania, ktoś z tego już korzystał? 

#12 maksik

maksik

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 09 kwiecień 2019 - 13:10

Opcja Fakturowania to ciekawe rozwiązanie. Jednak z tego co widzę na Finiacie to jest to opcja finansowania kosztów wystawionych faktur firmy na czas otrzymania płatności od kontrahęta. Czasami tak się zdarza, że firmy nie regulują płatności na czas a jednak opłaty w firmie są w określonych terminach. I tu taka oferta na pewno jest korzystna. Szczególnie, że przy nielimitowanej liczbie faktur oprocentowanie to 1,7% miesięcznie, czyli bardzo korzystnie!