Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie
- - - - -

Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Marek41

Marek41

    Nowy użytkownik

  • 8 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 22 czerwca 2021 - 13:56


Coraz większą popularnością na Świecie cieszą się inwestycje w pożyczki.  Powstaje wiele nowych platform oferujących takie inwestycje. (P2P) czyli crowd-investing.

Ogólnie polega to na finansowaniu pożyczek udzielanych przez wyspecjalizowane podmioty pożyczkobiorcą. Pożyczkobiorcy są dokładnie sprawdzani zgodnie z rygorami obowiązującymi w danych państwach. Inwestycje takie są obecnie bezpieczne, gdyż brak spłaty danej pożyczki przez końcowego kredytobiorcę jest refinansowany przez podmioty udzielające tych pożyczek, lub w zależnośCci od państwa przez zebrane w tym celu fundusze gwarancyjne. Dochód z takich inwestycji jest wyższy od lokat bankowych. Gdyż bank nie pośredniczy między przyjmowanymi lokatami a udzielanymi kredytami, w dodatku pożyczki pozabankowe są droższe od kredytów bankowych. Najczęściej możemy na takich inwestycjach zarobić około 12 -16 % w stosunku rocznym nie ponosząc ryzyka. Jeżeli natomiast zdecydujemy się podjąć ryzyko inwestycyjne nasz zysk może osiągnąć pułap rzędu 40 do 70% rocznie od zainwestowanego kapitału.

W  Polsce  takiego typu  inwestowanie dopiero raczkuje. Jednak możemy  skorzystać z  zagranicznych dobrze już prosperujących platform. Ogólnie te dostępne są opisane na stronie:

 

https://albertkredyty.pl/wordpress/inwestycje-w-pozyczki/platformy-inwestycyjne

 Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście