Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Kredyt hipoteczny bez stałego zatrudnienia

kredyt hipoteczny pożyczka hipoteczna

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

    Moderator

  • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 05 grudzień 2013 - 20:18

Wiele osób, myśli, że jeśli nie ma umowy o pracę na czas nieokreślony, to nie ma szans na kredyt hipoteczny. Tymczasem jest to opinia błędna, bo chociaż prawdą jest, że zatrudnieni w ten sposób mają więcej „kłopotów” z uzyskaniem takiego kredytu, jednak nie jest to sprawa niemożliwa. Co więc muszą zrobić osoby zatrudnione na umowie zleceniu, prowadzący firmy, lub mający umowę na czas określony?

Przede wszystkim muszą przynieść do banku jak najwięcej dokumentów, które potwierdzą osiągane przez nich dochody. Zwykle banki w takich przypadkach żądają potwierdzeń wypłat za okres 12 miesięcy, a także zaświadczenie o braku przeciwwskazań, do przedłużenia umowy, które powinno być wystawione przez pracodawce. Należy pamiętać, że im więcej „zaświadczeń” doniesiemy, tym nasza sytuacja będzie wyglądała w oczach banku lepiej i będziemy mieli większe szanse na uzyskanie pożyczki.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, oprócz dokumentów o dochodach, (różnią się one w zależności od sposobu rozliczenia) muszą przedstawić też zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami, z ZUS o niezaleganie ze składkami do tej instytucji, czy dokumenty rejestrowe.

Gdy ma się już te wszystkie dokumenty, należy rozpocząć poszukiwania banku, który będzie skłonny nas skredytować. Jest to niestety niezbędne, gdyż każda z tych instytucji podchodzi w sposób bardzo indywidualny do klientów bez stałego zatrudnienia i w związku z tym na inne szczegóły zwracają uwagę.

Ale nie ma się co martwić na zapas i obawiać, że nie ma się szans na kredyt. Z całą pewnością znajdzie się jakiś bank który będzie skłonny nas skredytować a my będziemy mogli się cieszyć, że mamy własne „cztery kąty”.Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna