Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Kredyt studencki anulowanie przez bank- możliwe? kiedy?

kredyt studencki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 MateuszMS

MateuszMS

Nowy użytkownik

• 6 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 05 grudzień 2013 - 21:18

Mój siostrzeniec wziął kredyt studencki, aby móc skończyć studia. Słyszałem gdzieś, że banki w niektórych sytuacjach unieważniają spłatę takiego kredytu, dzięki czemu spłata nie jest konieczna, Szkoda mi dzieciaka, że na starcie już będzie musiał spłacać kredyt, więc chciałbym mu powiedziec o takiej możliwości... Nie wiem tylko jakie warunki muszą być spełnione, aby bank zgodził się na anulowanie długu. 

#2 troop

troop

Aktywny użytkownik

• 13 postów

Normalna

Napisany 07 grudzień 2013 - 09:33

W regulaminie przyznawania takich kredytów rzeczywiście jest wzmianka o tym, że kredyt studencki może zostać komuś anulowany, nie musi go spłacać. Dzieje się tak tylko w bardzo trudnych sytuacjach życiowych- jakie to sytuacje tego nie podają, ale na pewno nie jest to na przykład brak pracy. Sytuacja musiałaby być naprawdę bardzo poważna, żeby bank się na to zgodził. Jeżeli Twój siostrzeniec ma się całkiem dobrze- nie jest chory i może pracować- to nie ma szans na anulowanie takiego długu. 

#3 Kama

Kama

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:23

Bank może częściowo umorzyć spłatę kredytu, jeśli student znajdzie się wśród 5% najlepszych absolwentów danego roku uczelni. Absolwent musi wtedy złożyć wniosek o takie umorzenie z dołączonym zaświadczeniem z uczelni.

Kredyt może zostać umorzony też właśnie wtedy gdy mamy trudną sytuację życiową lub trwałą utratę zdolności, aby kredyt spłacić. W pierwszym przypadku raczej chodzi o częściowe umorzenie, Jeżeli zaś okażemy orzeczenie o niepełnosprawności, to taki kredyt może zostać umorzony w  całości. 

#4 moneymaker

moneymaker

Zasłużony użytkownik

• 143 postów

Normalna

Napisany 10 grudzień 2013 - 21:25

W takim razie bardzo żałuję, ze kiedy ubiegałem się o własny kredyt studencki nie przeczytałem dokładnie regulaminu i nie dowiedziałem się, że istnieje szansa na uniknięcie konieczności spłaty zaciągniętego kredytu. Oczywiście niezwykle ciężko byłoby się dostać do tel elitarnej czołówki 5 % najlepszych studentów na danej uczelni, jednakże bezsprzecznie byłaby to dodatkowa motywacja do nauki, jako że z uwagi na sytuację rodzinną na ulgę z tytułu trudnych warunków niestety (na szczęście?) nie było co liczyć.