Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Problem z udzieleniem jakiejkolwiek pożyczki... Nawet chwilówki.

vivus provident netcredit okmoney

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Kefi

Kefi

Nowy użytkownik

• 4 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:18

Witam,

Od kilku dni próbuję uzyskać niewielką pożyczkę w jakimkolwiek banku lub parabanku jednak do tej pory w praktycznie wszystkich uzyskałem odpowiedź odmowną co było dla mnie kompletnym szokiem... 

Potrzebowałem pożyczyć około 1200 - 1400 zł na dodatkowe wydatki świąteczne w tym miesiącu i spodziewałem się że z pożyczką lub kredytem w zwykłym banku będzie spory problem jako że jestem osobą pracującą dorywczo i nie posiadam ani umowy o pracę ani o zlecenie. Mimo to, osiągam miesięcznie dochód nawet do 2.000 zł i ze spłatą każdej pożyczki dałbym sobie radę, inaczej nawet bym o nich nie myślał. Posiadam rachunek w banku PKO i nawet tam z góry powiedzieli mi że nie będzie większych szans na udzielenie jakiegokolwiek kredytu czy pożyczki, wobec tego nie próbowałem dalej szukać w bankach, i tutaj zaczyna się najciekawsza sytuacja...

Zdecydowałem się zorientować w ofertach parabanków i chwilówek, gdzie najbardziej zainteresowały mnie firmy Vivus, NetCredit i OkMoney jednak jak się okazało później, spróbowałem złożyć wniosek w chyba każdej obecnej na rynku instytucji tego typu i niestety... Od każdej uzyskałem odpowiedź odmowną, nawet Provident nie zgodził się na udzielenie mi jakiejkolwiek pożyczki. Próbowałem zmniejszać kwotę, mając nadzieję że być może w najgorszym przypadku uda mi się wziąć łączną kwotę w kilku chwilówkach jednak ze wszystkich które zapytałem, tylko NetCredit zgodził się zaoferować mi... 300 zł na 30 dni. Załamałem się.

Na chwilę obecną nie widzę żadnych możliwości pożyczenia potrzebnej mi kwoty w jakiejkolwiek instytucji a w przyszłym tygodniu te pieniądze będą mi niesamowicie niezbędne, dlatego zwracam się do was z pytaniem czy istnieje jeszcze jakaś możliwość pożyczenia pieniędzy gdzie spełnię warunki pożyczkodawcy? Dodam iż mam 20 lat, co było również wielką przeszkodą dla parabanków w udzieleniu mi pożyczki.

Za każdą pomoc i sugestię będę ogromnie wdzięczny, w razie dodatkowych pytań lub jeśli czegoś nie uwzględniłem proszę śmiało pytać, zależy mi na tym aby jakoś rozwiązać ten problem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

PS. Jest to mój pierwszy temat na forum więc jeśli założyłem go w złym miejscu to proszę o przeniesienie.

#2 Marcin

Marcin

Moderator

• 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:00

Na pewno duży wpływ na twoją sytuację ma po pierwsze wiek, a po drugie brak stałych dochodów. Z pewnością nie masz żadnej historii kredytowej, więc dla banków jesteś mało wiarygodny. Większość firm pożyczkowych również daje ci decyzję odmowną pewno przez wiek. Proponuje skorzystać z pożyczki społecznościowej. Zarejestruj się np. w serwisie Kokos, zaproponuj atrakcyjne warunki dla inwestorów i może ktoś zdecyduje się udzielić ci pożyczki. Jeśli wnioskujesz tam o pieniądze po raz pierwszy, możesz dostać 1 000 złotych.

Możesz też skorzystać z pożyczki prywatnej. Tutaj masz kilka namiarów na osoby, które taką pożyczkę proponują:

http://www.soskredyt...1-dam-pożyczkę/

#3 Kefi

Kefi

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:16

Czyli generalnie moje obawy się potwierdzają, tak? Nie ma większych szans na uzyskanie pożyczki w jakiejkolwiek instytucji i jedyną szansą jest pożyczka prywatna lub społecznościowa? Na kokos.pl już się zarejestrowałem ale widzę że bardzo dużo czasu zajmuje im weryfikacja moich danych a kodu do potwierdzenia adresu zamieszkania nie dostałem w ogóle więc dochodzi kolejny kłopot. Przeglądałem już forum z pożyczkami prywatnymi jednak większość jest nieaktualna lub wymaga zaświadczenia o pracę... 

#4 Marcin

Marcin

Moderator

• 264 postów

Normalna

Napisany 15 grudzień 2013 - 08:20

Próbowałeś w Kredito24? Tam nie patrzą na wiek wnioskodawcy, a dodatkowym atutem może być wklejenie linku do swojego profilu na jakimś portalu społecznościowym typu Facebook lub nk.

#5 Kefi

Kefi

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:48

Tak, próbowałem i na wiek również patrzą. Dodawanie linka do portalu społecznościowego również w żadnym stopniu nie poskutkowało.

#6 Marcin

Marcin

Moderator

• 264 postów

Normalna

Napisany 16 grudzień 2013 - 07:17

To może SKOK-i? Tam są bardziej liberalni niż w bankach.

#7 moneymaker

moneymaker

Zasłużony użytkownik

• 143 postów

Normalna

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:55

No to rzeczywiście przyznać trzeba że sytuacja musi być ciężka, skoro żadna z firm nie jest chętna aby udzielić Panu pożyczki. A że tak pozwolę sobie zapytać - czy najlepszym wyjściem nie byłoby sięgnięcie po rozwiązanie najprostsze a najczęściej pomijane? Może wystarczyłoby pożyczyć kilkaset złotych na okres świąt od rodziny czy znajomych - ustalić dogodne warunki spłaty i odwdzięczyć się jakoś za wyświadczoną przysługę? No chyba że chodzi o większe sumy - wtedy rzeczywiście mogą być problemy.

#8 Kefi

Kefi

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:38

Niestety jest to większa suma i raczej na pewno nikt z rodziny czy znajomych nie byłby teraz w stanie tyle pożyczyć... Zostaje jeszcze pożyczka prywatna ale ciężko mi idzie znalezienie dobrego i uczciwego inwestora...