Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak psychicznie poradzić sobie z długami przekraczającymi nasze siły

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 zbyszek0

zbyszek0

Nowy użytkownik

• 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 30 czerwiec 2013 - 19:13

Bardzo wszystkich przepraszam, bo nawet nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale mam ogromne problemy. I to nie chodzi nawet o fakt, że wpadłem w spiralę zadłużenia, nie wiem czy sobie poradzę z wszystkim kredytami i pożyczkami (pewnie nie), nie wiem jak długo będą wydzwaniać do mnie windykatorzy i pracownicy banków. Bardziej mi chodzi o to, że zaczynam już od tego chyba trochę wariować. Więc chciałem się spytać forumowiczów, czy macie podobnie?

Od pewnego czasu, żyje jakby w innym świecie. Nie bardzo interesują mnie sukcesy członków mojej rodziny, nie bardzo mam w głowie myślenie o codziennych obowiązkach. Cały czas mam tylko w głowie fakt, że jutro zadzwoni kolejny telefon od komornika, że znowu większość mojego zadłużenia się zwiększy, że za niedługo zabiorą mi samochód, lub jakieś inne rzeczy. Dużo już zresztą sprzedałem, gdy na początku walki o wyjście na finansową prostą, szukałem pieniędzy za wszelką cenę. Po jakimś czasie poddałem się, gdyż nie miało to po prostu sensu.

Kredytów mam sporo, bo brało się łatwo i przyjemnie, banki wręcz same dzwoniły do mnie z ofertami. A wszystko dlatego, że miałem dobre dochody, jestem singlem więc zdolność kredytową miałem idealną. Ale gdy zwolniono mnie z pracy, a kolejna nie była już tak popłatna, zaczęły się schody. Na dodatek popełniłem błąd, gdyż nie zmieniłem swojego stylu życia i dalej pieniądze szybko wypływały z mojego portfela. Niestety do czasu. Teraz karty kredytowe mam zablokowane, podobnie jak konto bankowe. Komornik zostawia mi tylko jakieś drobne na przeżycie i zmiana stylu życia jest dla mnie nie do zniesienia. I co najgorsze, nie widzę za bardzo wyjścia z tej sytuacji.

Chciałbym spytać forumowiczów, czy mają podobne problemy jak ja, a jeśli tak, to jak sobie z nimi radzą. Może wspólnie pomożemy sobie nawzajem i dzięki temu, życie stanie się dla nas łatwiejsze.

#2 Masz pożyczke

Masz pożyczke

Nowy użytkownik

• 9 postów

Normalna

Napisany 03 październik 2013 - 11:21

Oczywiscie jest to trudna sytuacja ale sam każdy decyduje za siebie i sam tez musi odpowiadac za swoje zachowania i czyny...Pomoc jaka można zaoferować to odciążenie telefonami czy listami.Taka pomoc można uzyskac od specjalistow którzy zajmują się takimi przypadkami gdzie problemy finansowe odbijają się na Naszej psychice.Negocjuja warunki splat zadluzenia.Odraczaja terminy splat.

W razie jakichkolwiek pytan jestem do dyspozycji.

Katarzyna Mańska

katarynka514@interia.eu

Masz pożyczke.

#3 SzymonSzymon

SzymonSzymon

Nowy użytkownik

• 6 postów

Normalna

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:17

Witam, jaka jest wartość Pana zobowiązań na tem moment?

Być może będę mógł pomóc.

#4 Damian Hyjek

Damian Hyjek

Ekspert

• 252 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 17 wrzesień 2014 - 09:47

1. Bierzemy się w garść i oceniamy realnie w jakiej jesteśmy sytuacji. Do tego zgromadź wszystkie swoje umowy kredytów, kart kredytowych etc. Spisz wszystko na kartce: kwota zadłużenia, odsetki, odsetki karne. Sprawdź czy kredyt był ubezpieczony.

2. Przelicz ile zajmuje Ci komornik i ile trafia ostatecznie do Twoich wierzycieli. To jest dla Ciebie punkt wyjścia.

3. Zmieniamy swój styl życia i szukamy dodatkowych dochodów (nikt tego za Ciebie nie zrobi).

Mogę Ci w tym pomóc. Napisz na priv.  

#5 kermit

kermit

Aktywny użytkownik

• 14 postów

Normalna

Napisany 01 październik 2014 - 08:06

Sporo osób sobie z tym nie radzi - więc problem jest.

#6 mwjaworskii

mwjaworskii

Nowy użytkownik

• 6 postów

Normalna

Napisany 30 listopad 2020 - 17:06

Ja też w pętlach zadłużenia kręcę się od lat, ale jedyna rzecz, która mnie mobilizuje to windykator. Kruk bardzo ułatwia mi sprawę ze spłatami. Psychicznie czuję się lepiej

#7 marcinluter

marcinluter

Aktywny użytkownik

• 12 postów

Normalna

Napisany 30 listopad 2020 - 23:23

ja ze swojej strony mogę polecić firmę hoist, bardzo skuteczna i kulturalna firma w stosunku do dłużników