Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Alimenty do zdolności.

kredyt hipoteczny alimenty

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 maja5

maja5

Nowy użytkownik

• 3 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 17 grudzień 2013 - 00:29

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do zdolności kredytowej zaliczają się również alimenty? Przyjaciółka jest samotną matką i chciałaby kupić własne mieszkanie. Zarabia nieźle, ale wiadomo, że z alimentami jej zdolność jest większa. Jak to jest?

#2 anika71

anika71

Nowy użytkownik

• 8 postów

Normalna

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:43

Temat chyba powinien być przeniesiony do "kredyty hipoteczne/mieszkaniowe", ale to szczegół.

Alimenty niestety nie zaliczają się do zdolności kredytowej. A szkoda, bo wielu osobom by to pomogło. Niestety takie przychody nie są stałe, bo tatuś w każdej chwili może sobie przestać płacić, nawet jeśli są to alimenty zasądzone. Może niech poszuka jakiegoś żyranta, albo współkredytobiorcę? Może być jej łatwiej uzyskać kredyt, Nie jestem też pewna, ale wydaje mi się, że kredyt z programem Mieszkanie dla Młodych będzie miał coś w ofercie dla samotnych matek. 

#3 moneymaker

moneymaker

Zasłużony użytkownik

• 143 postów

Normalna

Napisany 25 grudzień 2013 - 09:15

Niestety muszę się zgodzić - mam kilka takich przypadków w rodzinie i alimenty jak najbardziej nie są wliczane do zdolności kredytowej. Główny powód został już podany wyżej, a jest to - paradoksalnie - nieregularność wpłat, jako że w większości przypadków osoba płacąca stara się zrobić wszystko, aby rzeczoną należność uregulować jak najpóźniej, a najlepiej - w ogóle nie uiszczać opłaty. Z uwagi na ten fakt ciężko jest mówić o stałych zarobkach.