Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Ograniczenia kosztów pożyczek

pożyczki pozabankowe pożyczki gotówkowe

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin

Marcin

  Moderator

 • 264 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:24

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić ograniczenia przy ustalaniu wielkości kosztów, dla firm pożyczkowych oferujących pożyczki online. Według planu, wysokość oprocentowania nie mogła by być wyższa niż czterokrotność stopy lombardowej NBP, a wszystkie pozostałe koszty związane z pożyczką, nie mogą być wyższe niż 50% pożyczanej sumy.

Jednak jak się okazuje, wprowadzone ograniczenia, wcale nie będą miały dużego wpływu na firmy, oferujące pożyczki na 30 dni. Albowiem już teraz praktycznie wszystkie firmy "mieszczą się" w proponowanym limicie kosztów.

Trochę inaczej wygląda sprawa wśród firm, które pożyczają pieniądze na dłuży okres czasu jak Provident, ProfiCredit, czy InCredit. W tym przypadku koszty tych pożyczek są wyższe, więc po wejściu nowych przepisów, musiały by zostać obniżone, z czego z pewnością ucieszyli by się klienci tych firm.



#2 topbankier

topbankier

  Zasłużony użytkownik

 • 149 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 05 styczeń 2014 - 08:42

Interesująca informacja :) Zwłaszcza dla klientów większych firm, gdyż w ich przypadku rzeczywiście koszty, jakie pokryć musimy zwracając zaciągniętą zapomogę finansową mogą być niekiedy wręcz kolosalne. Nawet po wprowadzeniu wspomnianych regulacji będą one wysokie, jednakże w niektórych przypadkach obniżą się o tyle, że na prawdę warto będzie skorzystać z oferty danej firmy. Jak dla mnie jest to zmiana jak najbardziej na plus :)



#3 JedrzejczakMichal

JedrzejczakMichal

  Zasłużony użytkownik

 • 129 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 08 styczeń 2014 - 08:38

Bardzo dobrze :) cieszę się, że prawo coraz bardziej reguluje pożyczki i uniemożliwia samowolę poszczególnych przedsiębiorstw, gdyż rzeczywiście w wielu przypadkach koszty zaciągnięcia pomocy finansowej były niebotyczne i mało kto mógł je spłacić w terminie, za czym szły kolejne kary, odsetki i tym podobne. Moim zdaniem jest to jak najbardziej krok w dobrym kierunku i powinno się w miarę możliwości dążyć do jeszcze większego ograniczenia kosztów związanych z pożyczkami. 











Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście

Tematy otagowane przez słowa: pożyczki pozabankowe, pożyczki gotówkowe