Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana pracodawcy a kredyt mieszkaniowy

kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny opinia kredytowa decyzja kredytowa zmiana pracodawcy

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Pajaczek83

Pajaczek83

Nowy użytkownik

• 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 14 styczeń 2014 - 10:52

Witajcie,
Sprawa wygląda tak: Razem z żoną chcemy wziąć kredyt. Ok 250 tys przy nieruchomości 290 tys. Wkład własny 40 tys. Zarabiamy mniej więcej po równo. W sumie 5600 netto.
I tu jest mały problem. Pracuję w korporacji. Do tej pory w moim departamencie było kilka małych firemek przez które - na zasadzie outsourcingu byli zatrudniani pracownicy - między innymi ja. Miałem umowę na czas nieokreślony od 4 lat.  I wtedy banki wydały pozytywną opinię kredytową co do takiego kredytu (już wtedy chcieliśmy wziąć lecz z winy sprzedającego nie wyszło).
Trzy miesiące temu postanowili cały departament zebrać do kupy i z tych małych firemek przerzucić do naszej spółki córki (tej dużej korporacji - też duża firma). Warunki finansowe bez zmian. Umowa na czas nieokreślony. Ale formalnie - zmiana pracodawcy (choć na większego i stabilniejszego).
Moje pytanie brzmi: jeśli dostanę od spółki matki pismo, że zarówno wcześniej jak i obecnie wykonuję pracę w tym samym miejscu, na ich rzecz na niezmienionych warunkach a zmienili się tylko outsourcerzy to czy dostanę pozytywną opinię kredytową?
Oczywiście zaświadczenie o zarobkach mogę dostarczyć z nowej spółki jednak tylko za 3 mies.
Pls o Wasze doświadczenia/ porady do których banków najlepiej uderzyć.
Z góry dzięki